bmbi, Author at ameble - Page 3 of 25
Fillimi Autorët Postime nga bmbi

bmbi

289 POSTIME 0 KOMENTET

Përmbledhja Javore: 29 Korrik – 03 Gusht

Po e përmbyllim edhe ketë javë të nxehtë verore me disa ngjarje me kryesore nga fusha e teknologjisë. Stafi ynë i pa lodhshëm nën...

Video Praktike: Microsoft Surface

Tableti Microsoft Surface ka bërë debutimin i tij në Tetor të vitit 2012. Video dhe fotot që kemi paraqitur më poshtë janë pikërishtë për...

ATM, një aplikacion më plotë vlerë për turizmin në Shqipëri

"Albanian Tourism MAP (ATM)" është një aplikacion i ri i teknologjisë multimediale i projektuar dhe dizajnuar nga Applying Virtual Reality (AVR), ai është i programuar dhe përshtatur për të qenë i...

Instagram shton opsionin embed për ueb

Instagram të mërkurën ka shtuar opsionin embedding për ueb. Duke filluar nga sot një buton i mrekullueshëm është futur në Instagram për shpërndarje (share)...

Vlerësim: Laptopi HP 630

HP 630 është një laptop i dedikuar për persona që kanë një buxhet të mesëm dhe në pamje të parë duket së është i...

Ligjeratë: Massive Open Online Courses (MOOCs)

Më herët kemi publikuar një edutek i dedikuar për arsimimin online, aty kemi shpjeguar se eksitojnë platforma apo resurse online për edukim dhe në...

Thellohet bashkëpunimi Kosovë – Microsoft

Qeveria e Republikës së Kosovës, përkatësisht Ministri Beqaj me datën 24 qershor 2013 ka pranuar përgjigje zyrtare nga Microsoft-i, në të cilën është konfirmuar...

HP zbulon planet e saj për një smartphone të ri

Përkundër dështimit të platformës WebOS dhe një numër çështjesh të tjera që e shqetësojn HP-në, kompania ka refuzuar të heqë dorë kur është fjala...

Një Sony SmartWatch i ri mund të lansohet këtë javë

Sony ka lënë të kuptojmë se janë në përgatitje të një ore smart (SmartWatch), pajisja mund të lansohet ketë javë në ngjarjen Mobile Asia...

Ameble mbushë 1 vjet!

Shumë gjëra kanë ndodhur për ameble-në që nga data 22 Qershorit 2012, kur edhe ishte lansuar uebfaqja. Për të përmbyllur një vit të plotë,...

LG fton mediat për një ngjarje më 7 Gusht

LG ditën e djeshme ka dërguar një e-mail duke njoftuar dhe bërë thirrje për një ngjarje mediale që do të mbahet në qytetin e...

Drejtpërdrejt: Samsung Premiere 2013

Nëse nuk keni dëgjuar me herët, Samsung ditën e sotme ka caktuar për prezantimin e disa produkte të reja në një ngjarje që pritet të...