Boombastic, Author at ameble
Fillimi Autorët Postime nga Boombastic

Boombastic

28 POSTIME 1 KOMENTET

Njihuni me lojën SpeedRunners

Thonë që një fotografi vlenë sa një mijë fjalë. Po, një video ka peshën e sa fjalëve? Më poshtë keni videon që flet për lojën...

Video: Njihuni me EVE Online

Dëshironi të bëheni pilot luftarak? Pa problem! Dëshironi të bëheni pirat? Pa problem këtë ju mundëson EVE Online që është një lojë e stilit...

Përmbledhja javore: 17-22 Dhjetor

Pasi që bota nuk përfundoi me 21 Dhjetor, erdh edhe një vikend me një përmbledhje tejet interesante në botën e teknologjisë informative. Kjo javë për...

Si t’i ndaloni “ads” në Android

Sot, në shumicën e rasteve, çelësi i suksesit për startimin e ndonjë biznesi apo produkti të ri është marketingu. Keni një ekip të shkëlqyeshëm...

Përmbledhja javore: 29 Tetor – 03 Nëntor

Edhe një fundjavë, edhe një përmbledhje javore. Për të gjithë ata që janë të zënë të përcjellin teknologjinë në baza ditore, dhe për ata...

Lamtumirë OMAP

Kompania e mirënjohur Texas Instruments është duke u larguar nga prodhimi i procesorëve SoC (system-on-chip) për smartphone dhe tableta. Kjo do të thotë se...

World of Warcraft: Mists of Pandaria

Sot në ora 00:01, loja e mirënjohur World of Warcraft zgjerohet me edhe një kontinent. Është fjala për vazhdimin (expansion) e ashtuquajtur Mists of Pandaria. Disa...

Skuadra Windows Phone 8

Na kanë mbetur edhe një muaj e gjysëm deri në lançimin e Windows 8 dhe pajisjeve të bazuara në të. Është koha që të...

Reklama e re e Samsung kundër iPhone 5

Në vendin tonë, kemi pritur në radhë për qumësht e kemi pritur për bukë. Mirëpo në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shumë njerëz presin...

HTC Publikon: HTC Windows Phone 8X

Para pak minutash HTC në konferencën në New York ka prezantuar 2 smartphone të bazuar në Windows Phone 8, HTC 8X dhe HTC 8S....

Scuta Gaming: Organizatë profesionale e sporteve elektronike

Edhe pse Kosova është njëra prej shteteve më të reja, gjithmonë ka qenë në frekuencë në fushën e video lojërave dhe të teknologjisë në...

Vlerësim: Samsung Galaxy SII

Linja Galaxy nga Samsung fillon me Galaxy S, që ka qenë një sukses në të gjitha aspektet. Që kur ka dal në treg, para...