ehasani, Author at ameble
Fillimi Autorët Postime nga ehasani

ehasani

10 POSTIME 0 KOMENTET

HTC One M8 nga ari

Siç kemi parë edhe me modelin e më hershem HTC One M7 ku janë prodhuar modele me ngjyrë ari (gold) me saktësisht kanë qenë...

Google Now ndihmon në gjetjen e makinës së parkuar

Pas prezantimit të asistentit me zë "Cortana" nga Microsofti, a do ndjejnë Apple dhe Google presion në vete për të ngritur dhe përmirësuar edhe më...

Samsung Gear Solo si opsion kartelën USIM

Samsung ka bërë shumë gjëra interesante për të shtyrë përpara sistemin e orëve të mençura (smartwatch). Samsung Galaxy Gear nuk ka qenë një ndër ato...

Google Glass shpëtoi jetën e një njeriu

Për aftësitë e syzeve Google Glass kemi raportuar edhe me herët, për atë se mund të lexohen mesazhe, të bëhen fotografi, video, etj. mirëpo...

Apple kërkon bashkëpunëtorë për iWatch

Kemi parë disa kompani që u janë futur tregut të orëve të mençura (smartwatch), si Samsung, Pebble, Sony, LG, Motorola. Por deri me tani...

Përmirësime në kamerën e Nexus 5 si dhe shfaqet tableti i...

Shumë njerëz janë ankuar për kamerën e smartphone-it të fundit nga Google, Nexus 5. Sa i përket kësaj Google është përpjekur të përmirësoje atë...

iPhone 6 vjen në muajin Shtator

iPhone 6 fillimisht është thënë se do të prezantohet në muajin Qershor të këtij viti, kurse tani kanë ardhur informacione nga persona të cilët...

Nisin thashethemet për versionin Mini të HTC One M8

HTC, smartphone-in e parë HTC One e kishte prezantuar në Shkurt të vitit 2013, me pastaj në Korrik 2013 e nxori HTC One Mini,...

@Evelaks shfaq pamjet e tabletit Samsung Galaxy Tab 4 (10.1)

Samsung-u në muajin Janar të këtij viti në ngjarjen CES 2014 që u mbajt në Las Vegas kishte prezantuar disa prej tabletve me përformanca...

Nfl Replica Jerseys – Way Of Showing Support

NaVorro Bowman made his first appearance in practice at OTAs this week and he said it feels good to be able to back...