G-Code, Author at ameble - Page 3 of 5
Fillimi Autorët Postime nga G-Code

G-Code

58 POSTIME 3 KOMENTET

Nokia njofton për Smartphone Asha 310 Dual-SIM

Nokia njoftoi se do të del me një smartphone me çmim shumë të volitshëm nga linja e telefonave ASHA që do të ketë edhe...

Facebook me një aplikacion të ri

Facebook është duke e zhvilluar një aplikacion për të ndihmuar përdoruesit për të gjetur miqtë e tyre në jetën reale. Sipas një raporti të...

Paralajmërohet Iphone me ekran 4.8 inç

Spekulimet për iPhone nuk kanë të ndalur. Sipas informatave më të reja nga China Times të përkthyera nga BrightWire, Apple po planifikon të lëshojë...

USB 3.0 me 1TB – Kingston HyperX

Një USB flash me 1TB? Sinqerisht, në fillim kemi dyshuar por kjo është pajisja qe Kingston Technology Company ka njoftuar në një komunikatë për media...

Samsung Galaxy S III Android 4.1.2 Jelly Bean përditësimi

                Ashtu si është premtuar dhe përfolur që dy muaj, Samsung ka filluar shpërndarjen e Android 4.1.2 për Galaxy S III ( I9300 ). Këtë...

Ipko, Vala dhe Z-Mobile Logot në iPhone

Si të keni logot e operatorëve në iPhone-in tuaj është shpjeguar nga kolegët tanë nga iPhone-shq. Këto logo mund ti merrni duke ndjekur hapat si...

Video Vlerësim: Galaxy S3 Jelly Bean përditësimi

Që nga versioni Android 1.5, çdo përditësim në sistemin operativ Android që ka bërë Google i ka emëruar me nga një emër te ëmbël, duke...

Galaxy S3 me Multi-View

Pronarët e Samsung Galaxy S3 para disa javëve kanë marrë përditësimin (update) e fundit për Android Jelly Bean 4.1 dhe menjëherë këto ditë janë...

Përmbledhja javore: 21-28 Tetor

Java që e lamë pas karakterizohet me dy ngjarje (eventa) nga dy kompani gjigante të teknologjisë, Microsoft dhe Apple. Produktet me të reja këtë javë...

Microsoft Surface – Publikon çmimet

Tableti i ri SURFACE nga Microsoft do të sfidojë iPadin e Apple edhe me çmime, deklaroj Steve Balmer duke cekur  që do të jetë...

Mini iPad fillon prodhimin masiv

Pa kaluar ende një muaj që nga prezentimi i iPhone 5 tani më kanë nisur thashethëmet tjera për produktin tjetër nga Apple. Këtë herë...

Përshtypjet nga panairi ITTF

Sot u hap Panairi i Teknologjisë Informative dhe sipas vizitës dhe pikëpamjes tonë në ketë Panair është pritur më shumë, që në hyrje të...