G-Code, Author at ameble - Page 5 of 5
Fillimi Autorët Postime nga G-Code

G-Code

58 POSTIME 3 KOMENTET

Vlerësim: Asus Eee Pad Transformer Prime (TF201)

Me dizajn ultra të hollë dhe peshë super të lehtë, ASUS Transformer Prime vjen për të vendosur një standard të ri në dizajnin e...

Tableta misterioze nga HP shfaqet në reklamë të kompanisë

Tableta e paralajmëruar nga HP është shfaqur në reklamën e fundit të kompanisë. Pajisja e mbështjellur me argjend, një shirit te zi plastike në pjesën...

Ekskluzive: HTC shumë shpejt me një tablet tjetër ne treg

Ka më shumë se një vit qe HTC nuk ka marr asnjë hap për sa i përket fushës se tablet-ve. HTC ka konfirmuar se është duke punuar në...

Edhe IPKO me ofertë të re

Siç po shihet te dy operatorët ne Kosovë, Vala dhe Ipko janë përgatitur për verë. Pas Vala-s, edhe IPKO me ofertë të re "EJA...

SmartPhone, SmartTV tani edhe SmartKëpucë

Modeli i ri i atleteve NIKE LunarTR1+ ndoshta nuk duken diçka te veçanta nga pamja e jashtme, mirëpo në vete përmbajnë sensorë si dhe...

Mozilla Firefox mobile OS

Mozilla të hënën ka lajmruar që pajisjet të para me sistemin operative mobil Firefox OS do të prodhohen nga Alcatel dhe ZTE. Përkrahjen për...

Instaloni iOS 6 në Iphonin tuaj SOT!

Sistemi i ri operative i iphone iOS 6 nuk është planifikuar të lansohet deri në këtë vjeshtë, por nëse jeni etuziast i Iphone-it dhe nuk keni durim...

Flipboard tani edhe në Google Play

Që nga 2010 aplikacioni Flipboard ka qenë njëri nga më të kërkuarit në Apple Store. Aq shumë është kërkuar të shkarkohet sa që kompania u...

Windows 8 Release Preview në dizpozicion për ju

Sistemi më i ri operativ nga Microsoft-i tani është gati për shkarkim. Vizitoni sajtin Windows 8 dhe mësoni se si bëhet upgrade nga Windows7 apo edhe nga...

Vlerësim: Acer Iconia Tab A500

Iconia Tab A500 përfaqëson gjeneratën e parë të multi-touch tabletëve Android nga Acer. PËRPARËSITË Ekrani LED me rezolucion 1280x800 Procesor dual-core NVidia Tegra 2 720p video playback USB port 1 GB...