Geriol Rama, Author at ameble
Fillimi Autorët Postime nga Geriol Rama

Geriol Rama

7 POSTIME 0 KOMENTET

Si të shkarkojmë Përditësimin e Krijuesve të Windows 10-ës

Nëse përditësimi është i disponueshëm, ky program do të ju drejtojë në hapat në vijim. Sipas Microsoft ky opsion është për përdoruesit e avancuar. Metoda...

Një sulm kibernetik aktivizon 156 sirena emergjence në Dallas të Shteteve...

156 sirenat e Dallasit vazhdimisht përdoren për të të paralajmëruar kushte të rënda atmosferike apo tornado. U desh që inxhinierët ti fiknin sirenat manualisht...

Facebook ka mbi 5 milion reklamues aktivë në muaj

Në Shtator kompania tha se kishite 4 milion reklamues ndërsa në Mars vetëm 3 milion. Rrjeti social më i madh në botë është shtëpia...

Është zyrtare (ndoshta), iPhone 8 do të ketë ekran OLED!

Le t'i lemë thashethemet anash, iPhone 8 do të ketë ekranin OLED, mendohet. Akoma nuk është e konfirmuar nga Apple në ketë kohë, por...

Netflix sjell transmetimet offline në aplikacionin e Windows 10-ës

Kur hapni aplikacionin Netflix Në Windows 10 shfaqet menjëherë një ndërfaqe e cila reklamon opsionin e ri "Download and Go." Netflix tashmë ka filluar transmetimin...

Google Maps në versionin 9.50 beta, ofron opsionin për të shpërndarë...

Google Maps tashmë ju ofron opsionin për të ruajtur dhe shpërndare vendndodhjen tuaj dhe të makinës tuaj me të tjerët. Ky opsion u ofrua në...

Kyçja me fytyrë në Galaxy S8 nuk është e sigurt

Samsung në prezantimin e Galaxy S8 dhe S8+, prezantoi mundësin e hapjes së telefonit me fytyrën e përdoruesit, por si duket kjo gjë i...