ihalili, Author at ameble - Page 150 of 157
Fillimi Autorët Postime nga ihalili

ihalili

1884 POSTIME 0 KOMENTET

Kërkimi i fotografive nga Google pritet të ndryshoj

Njerëzit të cilët nga Google kërkojnë apo shfletojnë për fotografi shpesh bëjnë dy gjëra: shikojnë fotografitë dhe gjithashtu burimin e tij. Google ka ndjekur...

Play Station 4 me specifika mbresëlënëse

Pas që kemi shijuar PlayStation 3 për mbi gjashtë vjet, a jemi të gatshëm për PlayStation 4? Një raport është lëshuar duke theksuar atë së çfarë...

Shfaqen specifikat e plota të Sony Xperia Tablet Z

Gjatë javëve të fundit kemi dëgjuar thashetheme në lidhje me një tabletë të ri me android nga Sony, Sony Xperia Tablet Z, kurse tani...

Windows 8 Pro do të kushtojnë 200 $ nga muaji Shkurt

Në muajin korrik, lajmet ishin së çmimi për të përmirësuar (upgrade) Windows XP, Windows Vista, ose Windows 7 në sistemin e ri operativ Windows 8 Pro...

Instagram arrin 90 milion shfrytëzues aktivë në muaj

Instagram për herë të parë ka nxjerr disa shifra mbi përdoruesit aktivë mujor të saj. Sipas kompanisë, përdoruesit e tyre aktivë mujor qëndrojnë në 90...

iSpy, tanku spiun me kamerë në bord

Nëse jeni tifoz i flaktë në lodra që kontrollohen nga largësia (remote control) duke përdorur iPhone ose iPad, dhe nga tani keni një tank...

Sega lanson Kingdom Conquest II

Sega ka futur lojën Kingdom Conquest II në dyqanet online AppStore dhe Google Play. Kjo është vazhdim i lojës se njohur Kingdom Conquest origjinal...

Samsung Galaxy Note 8 inç vjen në mars?

A jeni një nga ata përdorues të cilët do të dëshironi një Galaxy Note, por mendoni se një 5 inç nuk është mjaft i...

Google është duke ndërtuar një seli të madhe në Londër

Google është duke ndërtuar një qendër të madhe (seli) në Britani të Madhe, gjiganti i kërkimit ka blerë një vend afër 10 hektarësh e cila...

Sony shet selinë kryesore në New York për 1.1 miliard $

Sony ka njoftuar se ka rënë në dakord për shitjen e selisë se tyre kryesore në New York për 1.1 miliard $, me një...

Google thotë se nuk e ka aksidentuar gomarin

Google u është përgjigjur një pyetje që ka 24 orë që është spekuluar nëpër portale. Pse gomari duket i shtrirë në rrugë, mos është i...

Tactus Morphing, tastiera fizike 3D në ekran të shtypur

Është paraqitur teknologjia e re e quajtur Tactus Morphing e prekshëm që është në gjendje të krijojë një tastierë fizike 3D në ekran të...