MiNT, Author at ameble
Fillimi Autorët Postime nga MiNT

MiNT

10 POSTIME 0 KOMENTET

Përmbledhja javore: 07-13 Tetor

Java që e lamë pas karakterizohet me shumë risi nga fusha të ndryshme të teknologjisë nga të cilat do të veçojmë gjërat më interesante....

Microsoft përfundon përvetësimin e Yammer

Në fund të Qershorit Microsoft bëri të ditur se do të blejë Yammer(rrjetin social të orientuar për biznese) për 1.2 miliard dollar para të gatshme. Tani Microsoft...

Windows 8 sjell përmirsime masive në grafikë

Në një postim në blogun e Windows 8, Rob Copeland, menaxher i ekipit të Grafikës, flet rreth dëshirës së ekipit të Windows për të...

Windows Server 2012 RTM në Gusht, në publik gjatë Shtatorit

Dje Microsoft prezantoi zyrtarisht që Windows 8 është në rrugë që të arrijë fazën RTM (Release to Manufacturing) në javën e parë të Gushtit...

Samsung lanson modulet 16 GB DDR4 RDIMM

Samsung ka lansuar mostrat e para të moduleve 16 Gigabyte DDR4 RDIMM (Registered Dual Inline Memory Modules), të cilat destinohen për tregun e serverëve. “Duke...

Windows RT tablet nga Samsung në Tetor

Loja Windows 8 po bëhet gjithnjë e më interesante. Tashmë edhe një lojtar i madh pritet të lansoj tablet të bazuar në Windows RT...

Jelly Bean dhe CyanogenMod 10

Google sot ka lëshuar “source code” për Android 4.1 Jelly Bean në AOSP (Android Open Source Project), disa ditë më heret nga ajo çka...

Smartphone me MeeGo OS do të lansohen nga startup-i Finlandez Jolla

Jolla Ltd. është një lojtar i ri në sferën e smartphone-ve i cili planifikon të vazhdojë punën aty ku u ndal Nokia. Kjo kompani ka vendosur...

Leap Motion, kontrolleri i ri i cili bën që Kinect të...

Leat (foto: Leap Motion) Së pari Nintendo Wii, pastaj PlayStation Move, dhe kur arriti Kinect menduat që ishte i përsosur. Të paktën kështu ishte deri...

Kushëriri i madh i Stuxnet, njihuni me Flame

Kaspersky Lab ka zbuluar nje program keqbërës jashtzakonisht të sofistikuar i cili përdoret aktivisht si armë kibernetike për të sulmuar entitete në disa shtete....