MN, Author at ameble
Fillimi Autorët Postime nga MN

MN

27 POSTIME 0 KOMENTET

Video Praktike: Maxell AIR Voltage Wireless QI

Video Shpaketim: Maxell AIR Voltage Wireless QI Më siguri se keni dëgjuar për teknologjinë e mbushjes se smartphone-it pa tela, ndoshta edhe ju posedoni një smartphone...

Përmbledhja javore: 23-31 Dhjetor

Si gjithmonë edhe këtë fundjavë festive ameble iu paraqet permbledhjen javore. Këtë javë e karakterizon sjellja e karakteristikave kryesore të përditsimit të Jelly Bean 4.1.2....

Telekomandë në jastëk

A e humbni telekomandën shpesh? A ju bie ta kërkoni atë nëpër tërë dhomën për ta gjetur, dhe në fund është nën jastëkun tuaj?...

Përmbledhja javore: 05-10 Nëntor

Sot është e diele dhe është koha për të bërë një përmbledhje të gjërave më interesante nga bota e teknologjisë të paraqitura gjatë kësaj...

Vertu me Android

Platforma Symbian nuk ka më vend në këtë model të shtrenjtë të smartphone-ve e po ashtu as Windows Phone. Siç pritej, modeli i dikurshëm i Nokia Vertu në smartphone të saj...

iPad Mini më 23 Tetor

Apple si duket do të organizojë një ngjarje me 23 Tetor, në të cilën pritet të paraqes tabletin iPad më të vogël, i cili...

Si të krijohet QR Code

Ndoshta keni parë kodet QR (QR Code) në rrethin tuaj apo ndoshta keni dëgjuar se në to ka informacione të integruara si p.sh. informata, faqe...

YouTube debuton video përkthyesin për 300 gjuhë

Google ka shtuar mundësinë e përkthimit të video të dhënave në YouTube me mbështetje për mbi 300 gjuhë. Me 70 për qind të audiencës globale...

15 Mënyra për të zgjatur jetën e baterisë së laptopit

Laptopat kanë tendencë të humbasin sharmin e tyre shumë shpejt kur jeni vazhdimisht në kërkim të prizën më të afërt të energjisë për ta...

iOS 6, tashmë në 15% të pajisjeve

Përdoruesit e pajisjeve të bazuara në iOS kanë pranuar jashtëzakonisht shpejtë përditësimin (update) e fundit të sistemit operativ mobil të Apple. Sipas të dhënave nga...

Dhuroni jetë të re, kompjuterit të vjetër

Imagjinoni në vijim një skenar realist: keni një kompjuter të vjetër që ju ka shërbyer me besnikëri për vite me rradhë, por me kohë...

Google blen shërbimin për foto-editim Snapseed

Google mbërrtheu shërbimin e foto-editimit dixhital Snapseed si pjesë e përpjekjeve të tij për të konkuruar kundër rrjetit social Facebook në internet. Snapseed është...