skolgeci, Author at ameble - Page 21 of 23
Fillimi Autorët Postime nga skolgeci

skolgeci

268 POSTIME 3 KOMENTET

Zbulohen foto të SmartPhone-it HTC Proto

Më herët gjatë këtij muaji në Ameble dhe nëpër portale të ndryshme të teknologjisë informative filloi të flitet për produktin e ri HTC Proto. Tani,...

Vlerësim: Amazon Kindle Fire

Amazon Kindle Fire është tableti i parë shumë ngjyrësh dhe dybërthamor nga Amazon. Dual core, 1000 MHz, TI OMAP4 Procesor, ekran të madhesisë 7 inç...

Yahoo lanson sistemin mediatik social #HashOut

Gjiganti i internetit Yahoo vazhdon rritjen duke bërë diçka të veçantë nga të tjerët. Është fjala për emisionet sociale të Yahoo të quajtura “#HashOut” ...

Çka pritet të publikojë Samsung-u në Konferencën e 29 Gusht-it

Simpatizantë të Samsung-ut, bëhuni gati sepse të mirat nuk kane të ndalur. Kjo kompani para pak ditësh ka publikuar datën zyrtare të konferencës së ...

Aeroplani robot fluturon dhe manovron vetvetiu dhe pa ndihmën e GPS-it

MIT's Robust Robotics Group të udhëhequr nga profesori Nick Roy, kanë zbuluar aeroplanin e parë autonom i cili është në gjendje të fluturoj dhe...

“Samsung Galaxy Note 2” pritet të publikohet me 29 Gusht

Simpatizantë të Samsung-ut, bëhuni gati sepse të mirat nuk kanë të ndalur. Kjo kompani para pak ditësh ka publikuar datën zyrtare të konferencës së...

Çfarë duhet të di para se të instaloj Windows 8?

Nëse tanimë jeni duke pritur sistemin Operativ Windows 8 nga Microsoft dhe dëshironi që te dini se cilat duhet të jenë specifikat teknike të...

Motorola DROID X i mbijeton zjarrit

Në kohën kur Apple dhe Samsung mundohen të analizojnë arsyet se pse pajisjet e tyre po marrin flakë. Dikush u kujtua të provoj diçka...

Windows 8 në shitje nga 26 Tetori

Kemi raportuar më parë se Windows 8 do të jete në dispozicion për blerje diku nga fundi i muajit Tetor, por para pak orëve...

Microsoft publikon paketën Office 2013

Nëse keni pritur me pa durim se çfarë do ta karakterizon konferencën për media të Microsoft atëherë ja ku mund të lexoni rreth saj....

Drejtpërdrejt: Konferenca për media e Microsoft-it

SAN FRANCISCO – Kanë mbetur edhe pak orë para se konferenca për media e kompanisë Microsoft të fillojë. Siç kemi raportuar edhe dje, në këtë...

Çfarë pritet të publikojë Microsoft-i të hënën?

Steve Ballmar nga Microsoft do të jetë nikoqir i mbrëmjes të hënën (16 Korrik) e cila do të mbahet në San Francisco dhe është organizuar...