skolgeci, Author at ameble - Page 22 of 23
Fillimi Autorët Postime nga skolgeci

skolgeci

268 POSTIME 3 KOMENTET

Steve Wozniak adhuron produktet e reja të Microsoft-it

Bashkëthemeluesi i Apple Steve Wozniak definitivisht është  njeri i çuditshëm dhe nuk ka frikë që të lavdëroj kompanitë dhe produktet e tjera qe janë...

Amazon vjen me tre lloje të reja të “Kindle Fire”

Duke u bazuar në të dhënat e NPD DisplaySearch, shumë tabletë të Kindle  tani më janë duke u prodhuar. Siç po duket Kinde Fire 2...

Smartphone “Motorola Atrix HD” zbulohet aksidentalish

Edhe pse është spekuluar shumë për një kohe të gjatë rreth asaj se çfarë specifika do të ketë, a do të promovohet për treg...

10 senzorë të ujit në LapTopin e ri “MacBook Pro”

Apple i ka merak shumë senzorët e ujit, te cilët i quan “indikator kontaktues me lëngun” e qe në pajisjen e re Retina MacBook Pro, ka...

Ngjarjet që karakterizuan konferencën e Google I/O 2012

Konferenca vjetore e Google-it për zhvilluesit softuerik dhe inovacione I/O 2012, këtë here doli të jetë shumë më shumë se sa një mënyre e...

Krahasim: “Google Nexus 7” kundrejt konkurrencës

Ja, ku jemi një dite pasi morëm të dhënat zyrtare të Google që u bënë publike në sesionin e parë te “Google I/O 2012”....

Si ta bëni Iphone-in “unjailbreak”

Nëse jeni penduar sepse keni bërë jailbreak në pajisjen tuaj të Apple atëherë mos u brengosni sepse mund ta riktheni pajisjen në gjendjen origjinale...

Tableti Google Nexus 7

Dhe, çfarë mësuam nga prezantimi i parë i Konferences së Google-it për Inovacione dhe Zhvillim që përfundoi para pak minutave? Shumë gjëra u bënë publike,...

Drejtpërdrejt: Konferenca Vjetore nga Google për I/O

SAN FRANCISCO - Kanë mbetur edhe pak orë para se Google të mbajë konferencën vjetore rreth "Innovation in the Open" dhe ngjarjeve te rëndësishme qe...

Shihni Botën Me Instagram Syze

Jeta është e bukur, por edhe më e bukur me filtër thotë Markus Gerke A është Instagrami vetëm një platformë unike e bërjes dhe shpërndarjes...

Microsoft së shpejti do të ndal prodhimin e tabletëve, thotë pronari...

Sipas Stan Shih, kompania Microsoft po përsërit historinë e Google për të promovuar Sistemin Operativ Windows 8. Steven Sinofsky nga Microsoft të hënën prezantoi linjën...

Amazon App Store së shpejti edhe për Evropë

Para pak ditësh u perhap lajmi se Amazon është duke u përgatitur për lançimin e dyqanit të saj virtual Amazon App Store edhe në Evropë, pasi...