Auto - ameble

Auto

Fillimi Auto

Volvo planifikon ti largojë makinat me djegie të brendshme

Duke filluar nga viti 2019 , Volvo do të përfundoj thjesht me motorë me djegie. Volvo do të jetë prodhuesi i parë i makinave që tërësisht...

Tesla kalon Ford-in

Tesla tashmë është më e madhe se Ford, kompania amerikane që prodhon vetura elektrike por jo vetëm, të Hënën në bursa e ka tejkaluar Ford-in,...

Volkswagen lanson modele të reja të Beetle-it: Denim dhe Dune

Volkswagen në ngjarjen e madhe të automobilave "Auto Show" që po mbahet në Los Angeles, javën që shkoj ka prezantuar disa vetura të reja. Kompania e VW-së ka...

Google kërkon partner për prodhimin e makinës së tyre pa vozitës

Google po kërkon të bashkohet me ndonjë prodhues makinash, për të prodhuar makinën e tyre me vetë-ngarje ose pa vozitës (self-driving). Sipas Chris Urmson, Drejtorit të...

Njoftohet për BMW M4 DTM Champion Edition

BMW ka njoftuar se do të prodhojnë edicionin special të veçantë të modelit të tyre M4, BMW M4 DTM Champion Edition, i ciliështë po prodhohet...

Lansohet Porsche Cayenne (viti 2015), përfshinë edhe një model hibrid

Porsche ka njoftuar për versionin e ri të modelit të tyre, Porsche Cayenne (viti 2015), i cili vjen me disa përditësime të vogla nga modeli i...

Apple CarPlay do të jetë prezent në më shumë prodhues të makinave

Apple momentalisht ka partneritet me një numër prodhuesish të makinave, të cilët përfshijnë BMW, Audi, Jaguar, Land Rover dhe Mercedes. Kompanisë tani i është bashkuar edhe një...
video

Makina prototip e fundit nga Google

Planet e Google-it për të futur një makinë me vetë-ngarje është vërtet plan i vjetër, veçanërisht kur dihet se ky projekt i tyre ka...

12 veturat me mahnitëse të panairit “Geneva Motor Show”

Për fansat e veturave, panairi vjetor ndërkombëtar Geneva Motor Show që ishte javën e kaluar, është një nga ngjarjet më emocionuese dhe më të...
10,693FansaPëlqeje
59NdjekësNdjek
3,640AbonentëAbonohu