SHPËRNDAJE

Kerkimet 2015 (1)Gjirafa.com është makina e parë dhe më e përparuar kërkimore në Gjuhën Shqipe, ku përdoruesit mund të kërkojnë më shumë se 110,000,000 faqe Shqip nga tërë Interneti.

Këtë vit për herë të parë Gjirafa.com ka publikuar top dhjetë kërkimet më të shpeshta që janë bërë gjatë vitit 2015 nga përdoruesit Shqiptarë, të ndara në këto kategori:
‘Personat më të kërkuar’ ‘Lajmet’ ‘Veturat’ ‘Celularët’ ‘Linjat e Autobusëve’.

Kjo listë mund të jetë një statistikë e mirë se për çka interesohen më shumë përdoruesit Shqiptarë.

Top 10 personat më të kërkuar gjatë vitit 2015, në Gjirafa.com

 • Xherdan Shaqiri
 • Era Istrefi
 • Rita Ora
 • Adnan Jonuzaj
 • Hashim Thaçi
 • Naim Frashëri
 • Cristiano Ronaldo
 • Dafina Zeqiri
 • Ismail Kadare
 • Lorik Cana

Top 10 Lajmet më të klikuara

 • Harrohet “Fondi i punësimit”
 • Vrasje në Prizren
 • Zgjedhjet në Tiranë
 • Përgjimi i telefonit
 • Të rinjtë që po garojnë për çmimin në Nasa
 • Ikja drejt Hungarisë
 • Vrasje në Tiranë
 • Neymar shënon gol që thyen ligjet e fizikës
 • Djegia e flamurit të Shqipërisë e Kosovës i kushton shtrenjtë klubit serb
 • Përleshje masive në Shkup

Top 10 Veturat

 • VW/ Golf 4
 • Mercedes
 • Bmw
 • VW/ Golf 3
 • VW/ Golf 2
 • Audi
 • Audi A4
 • VW/ Golf 5
 • Passat
 • Opel Corsa

Top 10 Celularët

 • iPhone 6
 • iPhone 5
 • iPhone 5s
 • Samsung Galaxy S4
 • iPhone 4
 • iPhone 4s
 • HTC
 • Nokia
 • Samsung Galaxy S5
 • LG G3

Top 10 Linjat e Autobusëve

 • Prizren – Prishtinë
 • Prishtinë – Prizren
 • Prishtinë – Tiranë
 • Gjakovë – Prizren
 • Gjilan – Ferizaj
 • Tiranë – Pejë
 • Korçë – Tiranë
 • Sarandë – Tiranë
 • Ferizaj – Durrës
 • Shkup – Tetovë
SHPËRNDAJE