SHPËRNDAJE

LG ka njoftuar për TV modelin e tyre të ri OLED me ekran të lakuar të cilët i kishte prezantuar gjatë ngjarjes CES 2013, ky model tani kanë dal në shitje në Korenë e Jugut dhe nga muaji i ardhshëm pritet të filloj edhe në vendet tjera.

LG OLED TVTelevizioni LG, i koduar EA9800 përmban madhësinë 55 inç OLED të lakuar, dhe përdor teknologjinë WRGB me sistemin katër ngjyrësh të pakselëve të cilat përfshin ngjyrën e bardhë si dhe ato standarde të kuqe, gjelbër dhe kaltër. Ky model është i trashë vetëm 0.17 inç dhe peshon 17 kg.

Sipas shitjes në Koren e Jugut çmimi i tij është 15 milionë SKW që i bie diku rreth 10.300 €. |ameble|

SHPËRNDAJE