Edutek - ameble

Edutek

Fillimi Edutek

Tourist Map of Laptops, mënyra me e lehtë për të zgjedhur një laptop

Sot, ka aq shumë modele të laptopve se që nganjëherë mund të jetë shumë e vështirë për të gjetur atë që ju nevojitet edhe...

Cili OS Linux është më i mirë për File Server?

Nga gjithë këto sisteme të Linux-it për të bërë një zgjedhje, një sondazh i përdoruesve të Linux-it na ofron një ide të mirë se...

Si të mbroni të dhënat tuaja personale në smartphone

Jemi të sigurt që secili nga ju keni filluar ruajtjen e të dhënave tuaja personale në smartphone apo tablet, pa kujdesin tuaj se dikush...

ODROID-X për IT entuziastët

ODROID-X I HardKernel-it është një platformë interesante zhvillimi për entuziastët, ngjajshëm me Raspberry Pi., ODROID-X është pak më i shtrenjtë se ky i fundit...

Telefononi falas duke përdorur Facebook-un në iPhone

Me siguri që secili prej nesh duam që në këtë kohë krize financiare globale të shfrytëzojmë çdo mundësi që shërbimet të cilat i kemi...

Pauzo Inboxin në Gmail

Nga tani, ju mund të keni kontrollin mbi inboxin tuaj në Gmail sepse me mundësin e re “Pause” Inbox, ju mund të vëni mesazhet...

“Handwrite” funksion i ri i kërkimit nga Google

Google ka njoftuar për një funksion të ri kërkimi për smartphone dhe tableta. Ky funksion i ri quhet Handwrite(dorëshkrimi), kjo ju mundëson qe të...
10,846FansaPëlqeje
60NdjekësNdjek
3,480AbonentëAbonohu

REKLAMA