Edutek - ameble

Edutek

Fillimi Edutek

Pauzo Inboxin në Gmail

Nga tani, ju mund të keni kontrollin mbi inboxin tuaj në Gmail sepse me mundësin e re “Pause” Inbox, ju mund të vëni mesazhet...

Si të instaloni iOS 8 Beta në 3 hapa të lehtë, [për zhvillues]

Dëshiron të instalosh iOS 8? Në këtë postim do t’ju shpjegojmë se si të instaloni sistemin operativ iOS 8 të miratuar nga kompania Apple, jo...

Dallimet: Palmtop, Netbook, Notebook, Ultrabook dhe Laptop?

Në një kohë jo shumë të largët, zgjedhja e vetme për të bërë dallim në mes të pajisjeve kompjuterike ishte: një desktop i madh...

Si ta përshpejtoni punën e Windows-it në kompjuter

Padyshim, në shpejtësinë e sistemit operativ tek një kompjuter ndikon hardueri i kompjuterit duke përfshirë procesorin, pllakën amë, RAM memorien, etj, ku poashtu duhet...

Si të kaloni nga Windows XP në një version më të ri?

A ka qenë Windows Vista një sistem operativ aq i pa-përshtatshëm sa që ju ka frikësuar të përditësoni kompjuterin tuaj në një version më...

Si bëhet lidhja prej një reciever-i ne dy televizione

Nëse keni një receiver kabllovik/satelit ose DVD player të lidhur me televizionin ekzistues dhe dëshironi të shiqoni programet/filmat në televizionin e dytë, në dhoma tjera...

Si ta instaloni “Facebook Home” në secilën pajisje Android

Facebook Home kohëve të fundit ishte lansuar ekskluzivisht për pajisjet e avancuara të HTC dhe Samsung. Në fakt Facebook Home nuk arriti që të...
10,693FansaPëlqeje
59NdjekësNdjek
3,480AbonentëAbonohu