SHPËRNDAJE

Google pak me herët ka lansuar smartphone-in e fundit Nexus 5 dhe është në dispozicion nëpërmes Google PlayStore. Google ka nxjerr në shitje dy modele 16GB (349 $) dhe 32GB (399 $), në të zezë dhe bardhë, respektivisht pajisjet fillojnë shitjen brenda 2 ditëve.

Nexus 5 shfaqet me Android 4.4 KitKat siç edhe pritej, përfshijnë ekranin 4.95 inç me rezolucion 1920 x 1080p, baterinë 2.300 mAh, kamerën e pasme 8 megapikselë, dhe atë frontale 1.3 megapikselë, procesorin 2.3GHz Qualcomm Snapdragon 800 me grafiken Adreno 330, 2GB RAM, NFC, Bluetooth 4.0, LTE dhe dual-band 802.11 /b/g/n/ac Wi-Fi. |ameble|