SHPËRNDAJE

Google Nexus 6Kompania Google nesër pritet të prezanton pajisen më te re nga familja tani me e njohur Nexus, Nexus 6 dhe tani më kemi edhe foton zyrtare se se do të duket pajisja në fjalë.

Google Nexus 6 është të thuhet të nisë nesër me Google Nexus 9 tabletë, dhe celularin do të vijë me Android L ose Android Lollipop.

Deri më tani janë të njohura disa nga specifikat të modelit të ri Google Nexus 6, duke përfshi ekranin Quad HD 5.92 inç me rezolucion prej 2560 x 1440 pikselëve, procesori 4-bërthamor Qualcomm Snapdragon 805 me shpejtësi prej 2.7GHz, 3GB RAM memorie, kamera frontale 2 megapiksel dhe kamera e pasme 13 megapiksel.

Përveç modelit Nexus 6, Google pritet të prezanton po ashtu edhe tabletin Google Nexus 9. /ameble

SHPËRNDAJE