SHPËRNDAJE

Google është duke përgaditur dy versione të reja të Nexus 7 qe pritet të jenë më të hollë dhe do të përdorin LCD panelet TN nga kompania tajvaneze HannStar, thuhet nga burimet e po kësaj kompanije. Sipas Digitimes një nga modelet do të kushtoj 99.99 $. Që të dy modelet priten të dalin në treg në fund të vitit 2012. Si duket Google do të shes tabletin më humbje duke shpresuar që do të kthehen investimet nga GooglePlay. Në të njëjtën kohë bësojmë qe kjo taktikë është edhe si përgjigjje për iPAD mini që do të debutoj në Tetorë të këtij viti.

Një tablet nën 100 Euro nga Google nuk do të jetë aspak keq. Cka mendoni ju? |ameble| [divider top=”0″]

 

SHPËRNDAJE