SHPËRNDAJE

HTC Desire 310 ishte prezantuar në Janar të këtij viti, ndërsa nga tani është lansuar në tregun e Kinës.

HTC Desire 310 ka ekranin 3.5 inç i përkrahur nga procesori 4-bërthamor 1.3 GHz dhe vetëm 512 MB RAM memorie. Hapësira e brendshme e këtij modeli është 4 GB e cila mund të zgjerohet nëpërmjet SD kartelës. Ka të integruar dy kamera, frontalen me 0.3 megapikselë dhe të pasmen 5 megapikselë.

HTC Desire 310

Desire 310 është edhe një Android nga HTC me versionin 4.2.2 Jelly Bean.

Momentalisht nuk ka informata zyrtare për lasnimin e modelit HTC Desire 310 në tregun Evropian. /ameble

SHPËRNDAJE