SHPËRNDAJE

HTC Desire 820 8 Core 64-bit AndroidHTC Desire 820 mund të jetë smartphone-i i parë Android që do të ketë procesorin 64-bit 8-bërthamor nga Qualcomm Snapdragon 615.

Nuk ka detaje të sakta për modelin HTC Desire 820, por si duket do të vijë me një ekran 5.5 inç, të paktën 1GB ose 2GB RAM memorie, 16GB hapësirë të brendshme si dhe versionin e sistemit Android 4.4.4 Kitkat dhe HTC Sense.

Sikurse shumica e kompanive të tjera, edhe HTC ka rezervuar datën 4 Shtator në IFA 2014, ku pritet të mbanë konferencën për shtyp për të mësuar më shumë për detaje rreth pajisjes në fjalë si dhe për lansimin e mundshëm të disa pajisjeve të tjera nga HTC. /ameble

SHPËRNDAJE