SHPËRNDAJE

Para dy ditësh HTC ka publikuar smartphone-in HTC Droid DNA në njërën anë, ndërsa në anën tjetër, kompania hulumtuese Strategy Analitics ka bërë të ditur se Sasmung Galaxy S3 ka zënë vendin e parë në tregun e smartphone-ve. Duke pasur parasysh të dhënat rreth tregut dhe konkurencës globale, në vijim kemi paraqitur krahasimin e disa specifikave harduerike të smartphone-ve në fjalë. |ameble|

 

HTC Droid DNA

Samsung Galaxy SIII

Sistemi Operativ

Android (4.1.1) Sense 4+UI

 Android 4.0.4

Dimenzionet

141 x 70.5 x 9.73 mm

136.6 x 70.6 x 8.6 mm

Pesha

 138 g

 133 g

Madhësia e ekranit

 5”

4.8”

Rezolucioni

 1080 x 1920  pixela

 720 x 1280  pixela

Teknologjia e ekranit

S-LCD 3, me Gorila Glass 2

Super AMOLED

Madhësia e baterisë

2020 mAh

2100 mAh

Koha në Stand-by

Nuk dihet momentalisht

830 orë

Koha gjatë përdorimit në 3G

Nuk dihet momentalisht

 11.6 orë

Lloji i Procesorit

Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064

 Exynos 4412

Specifikat e Procesorit

Quad core, 1500 MHz

Quad core, 1400 MHz, ARM Cortex-A9

Kartela Grafike

Adreno 320

ARM Mali-400/MP4

RAM

2048 MB RAM (Dual-channel, 533 MHz)

1024 MB RAM / DDR2

Memoria interne

16 GB

16/32 GB

Mundësia për SD-Kartë

Jo

Po – Deri në 64GB SD-Kartë

Kamera e pasme

8 Megapixel,  Immobile

 8 Megapixel

Apertura e kamerës

F2.0

F2.6

Flash

LED

 LED

Video inçizimi

1920×1080 (1080p HD)

 Deri në 1080p (30fps)

Kamera e përparme

2.1 Megapixel

1.9 Megapixel

Shfletuesi i internetit suporton

HTML5

HTML, HTML5, Flash

Bluetooth

4.0

4.0

Wi-Fi

 802.11 a, b, g, n, n 5GHz

802.11 a, b, g, n, n 5GHz

HDMI

Përmes microUSB MHL adapterit

Përmes microUSB MHL adapterit

 [divider top=”0″]
SHPËRNDAJE