SHPËRNDAJE

Javën e kaluar kemi konfirmuar se HTC do të njofton për smartphone-in HTC M7 në një konferencë shtypi një javë para Kongresit Botëror të telefonisë mobile, pikërisht me 19 shkurt. Por, disa thashetheme nga kompania tregojnë se HTC në të njëjtën kohë është duke i përgaditur edhe 2 modele të reja, HTC M4 dhe HTC G2.

Me çka do të karakterizohen modelet e reja nga HTC?

HTC M4

 • 1.2GHz dual-core processor Snapdragon
 • Android 4.2 me HTC Sense 5.0
 • 4.3 – inç ekran 720p
 • 2GB RAM
 • 16GB hapësirë të brendshëm
 • 13-megapixel kamera e pasme
 • 1-megapixel kamera frontale
 • 4G mbështetja e LTE

HTC G2

 • 1GHz processor
 • Android 4.0 Ice Cream Sandwich
 • 3,5 -inç ekran HVGA
 • 512MB RAM
 • 4GB hapësirë të brendshme
 • 5-megapixel kamera e pasme

A do të jenë këto thashetheme të vërteta, do të qartësohen pas 19 shkurtit.  |ameble| [divider top=”0″]

SHPËRNDAJE