SHPËRNDAJE

Si duket HTC do të nxjerrë në treg një smartphone tjetër te ri me sistem operativ të Android-it, është emëruar HTC Proto dhe thuhet të jetë një version me i ri i modelit HTC OneV.

Sipas “The Verge” HTC Proto do të vijë me një ekran 4inç WVGA SLCD, i cili është pak më i madh se ekrani 3.7inç në HTC OneV.

Karakteristikat tjera në ketë model te HTC-së përfshijë, procesorë dual core 1GHz Qualcomm MSM8225, 512MB RAM dhe kamerë 5 megapixel, më Beats Audio. Për me shumë nga HTC Proto pritet të njoftohemi ne vjeshtë. |theverge| [divider top=”0″]

SHPËRNDAJE