SHPËRNDAJE

Siç jeni njoftuar dje, në konferencën në New York HTC ka prezantuar 2 smartphone të bazuar në Windows Phone 8, HTC 8X dhe HTC 8S. Po ashtu, ju kemi njoftuar për detaje të HTC 8X, dizajnin, specifikat harduerike, ndërsa sot do të ju njoftojmë për specifikat harduerike për HTC 8S si më poshtë:

Dizajni

 • Dimenzionet: 120.5  x 63 x 10.3 mm
 • Pesha: 113 g

Ekrani

 • Madhësia e Ekranit: 4 inç
 • Rezolucioni: 480 x  800  pixela
 • Densiteti i pixelave: 233 ppi
 • Teknologjia: S-LCD

Bateria

 • Madhësia e baterisë: 1700 mAh
 • Teknologjia: Li – Li-Ion

Procesori dhe memoria

 • Procesori: Qualcomm Snapdragon S4, Dual-core 1 GHz Krait
 • Kartela Grafike: Adreno 225
 • RAM: Momentalisht është e diskutueshme  (512 MB OSE 1 GB)
 • Memoria interne: 4 GB
 • SD-Kartë: Micro SD deri në 32 GB

Kamera

Kamera e prapme

 • 5 Megapixel
 • LED Flash
 • Apertura F2.8
 • Inçizim të videove deri në 720p

Kamera e përparme

 • Nuk ka

Teknologjia e komunikimit

 • GSM: 850, 900, 1800, 1900 MHz
 • HSDPA 900 / 2100 MHz
 • Data: GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA

|gsmarena| |ameble| [divider top=”0″]

SHPËRNDAJE