SHPËRNDAJE

HTC-Zara-smartphone

Kohëve të fundit kemi parë që kompania taivaneze HTC ka lansuar një seri të smartphone-ve të rangut të mesëm në specifika harduerike dhe çmim me produktet siç janë HTC Desire 600 dual SIM. Siç duket edhe këtë herë HTC ka vendosur që të vazhdoj me prodhimin e pajisjeve të rangut të tillë. Është fjala pikërisht për smartphone-in HTC Zara i cili ka ekranin 4.5inc HD me 960 x540 pikselë dhe ka të integruar sistemin operativ Android 4.3 (Jelly Bean).

Sipas të dhënave të @evleaks, këto do të jenë specifikat harduerike të HTC Zara:

  • Ekrani: 4.5-inc  (960 x 540 pikselë) ekrani kapacitiv touch me 245 ppi
  • Procesori: 1.2 GHz Snapdragon S4 Plus MSM8930 me  Adreno 305 GPU
  • Sistemi Operativ: Android 4.3 (Jelly Bean) with HTC Sense 5.5
  • Kamera: 8MP kamera e pasme me LED Flash + kamera e perparme
  • RAM: 1GB RAM,
  • Haperisa: 8GB memorie te integruar, mundesi rritje perms Micro SD karteles>
  • Komunikimi: 3G, WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0, GPS
  • Bateria: 2100 mAh battery

Përflitet se ky telefon i mençur do të jetë në dispozicion për shitje që nga çereku i katërt i 2013. |ameble|

SHPËRNDAJE