SHPËRNDAJE

Sipas thashethemeve, kompania Huawei po planifikon të lansoj një smartphone të ri, që pritet të jetë super i hollë dhe me kornizë metalike. Imazhet e publikuara më poshtë nga Engadget zbulojnë se smartphone-i me emrin e koduar P6-U06 përmban një shasi metalike të ngjashme me iPhone-in dhe është ultra i hollë me trup  6.18mm.

Pajisja thuhet të jetë i pajisur me ekran 4.7 inç 720p, procesorin 4-bërthamor 1.5GHz, 2GB RAM dhe kamerën e pasme 8 megapikselë.

Huawei pritet të njoftojë për ketë smartphone të ri në një konferencë për media më datë 18 Qershor në Londër. Shikoni imazhet e më poshtme të këtij modeli. |ameble|

SHPËRNDAJE