SHPËRNDAJE

iMac Retina 27 inçApple pritet të mbanë një konferencë për shtyp nesër, me ç’ rast kompania do të njoftojë për një numër të pajisjeve të reja.

Sipas një raporti të fundit nga Apple, një iMac Retina 27 inç do të prezantohet nesër i cili si duket do të del në shitje këtë vit.

Për Apple gjithashtu thuhet se është duke punuar edhe në një model tjetër iMac Retina 21 inç i cili pritet të lansohet në fillim të 2015.

Në ngjarjen e së nesërmes, Apple pritet gjithashtu të prezanton edhe iPad Air 2, iPad Mini 3, Mac Mini dhe TV Apple me Apps dhe lojëra. /ameble

SHPËRNDAJE