SHPËRNDAJE

Se çfarë vjen brenda pako kontratës EXTRA 12 nga IPKO shikoni videon!

[youtube id=”bSjmGJe6sZM” width=”600″ height=”350″]

Në Kosovë shumë dyqane shesin iPhone 5 dhe në shumë raste nuk jemi të informuar së nga e kanë prejardhjen, a janë të zhbllokuar plotësisht (fully unlock), apo janë të dekoduar nga shitësit?

Për të gjithë ata që kanë kësi lloj dyshimesh, një mundësi e re është që mund t’ju drejtoheni dyqaneve të IPKO-së që ofrojnë pakon EXTRA 12 dhe në ketë mund te merrni një iPhone 5 plotësisht të zhbllokuar dhe me garancion, në të njëjtën kohë pagesën mund ta bëni më këste deri në 12 muaj kurse në pako kontratë janë të përfshirë për çdo muaj edhe:

 • 100 min me të gjithë operatorët
 • 100 SMS me të gjithë operatorët
 • 1000 MB internet në mobil

Çmimi iPhone-it bashkë me pakon është 850 € (totali).

Përshkrimi i pajisjes:

Apple iPhone 5 është lansuar vitin e kaluar ne muajin Shtator. Kompania në ketë model të iPhone-it ka ndryshuar paksa paketimin e tij, dhe siç kemi njoftuar edhe me herët posedon kufje të reja EarPod. Këtu gjithashtu është përfshirë edhe adapteri i ri për mbushje që furnizon baterinë me më shumë rrymë, dhe sigurisht me kabllo të re të USB-së. Karakteristikat e plota të tij janë:

 • Sistemi Operativ: iOS (6.1, 6),
 • Ekrani – Rezolucioni: 640 x 1136 pixel, Teknologjia: IPS LCD, Ngjyrat: 16 777 216, Touchscreen: Capacitive, Multi – touch, Karakteristika: Light sensor, Proximity sensor
 • Bateria – Koha stand by: 9.4 ditë, Koka e bisedës: 8 orë, Muzikë: 40 orë, Video: 10 orë
 • Hardueri – System chip: Apple A6, Procesori: Dual core, 1300 MHz, Apple Swift, Procesori grafikë: PowerVR SGX543MP3, Memorie: 1016MB RAM (Dual-channel, 1066 MHz / LPDDR2, Memorie e integruar: 16 GB
 • Kamera – Kamera: 8 megapixel, Flash: LED, Të tjera: Back – sensor të iluminuar (BSI), Auto fokus, Fokus në prekje, Stabilizatori digjital i fotografisë, Detektimi i fytyrës, Geo tagging, Dinamikë të lartë, Range mode (HDR), Panorama
 • Videorekorderi – 1920 x 1080 (1080p HD) (30fps), Të tjera: Thirrje përmes videos, Fokusi
 • Multimedia – Muzika – Filtrimi: Albumi, Artisti, Zhanri, Playlist-a, Formatet: MP3, AAC, eAAC, WAV, M4A (Apple lossless), Video formate: MPEG4, H.264, Motion JPG, MOV, Speakers: Earpiece, Loudspeaker, Streaming: Audio, Video, YouTube player: Po
 • Interneti – Mbështet: HTML, HTML 5
 • Teknologjia – Të dhëna: LTE Cat3 Downlink 100 Mbit/s, HSDPA+ (4G) 42.2 Mbit/s, UMTS, EDGE, GPRS, EV-DO Rev.A, EV-DO Rev.B , Nano-SIM: Po
 • Lidhja – Bluetooth: 4.0, Wi-Fi, USB, headphones, mbushës etj. |ameble|
SHPËRNDAJE