SHPËRNDAJE

Apple është një kompani që nuk bën shumë bujë kur vjen puna se cfarë hardueri përdorë për iPhone. Filozofia e Apple është, nëse produkti është fluid në operim, specifikat nuk kanë rëndësi. Mirëpo shumë prej nesh dëshirojmë që të jemi më të informuar, kështu që më poshtë kemi specifikat harduerike të iPhone 5 dhe disa foto.

 • Dizajni
  • Dimenzionet: 123.8 x 58.6 x 7.6 mm
  • Pesha: 112g
  • Sistemi operativ: iOS 6
 • Ekrani
  • Madhësia: 4”
  • Rezolucioni: 640 x 1136 pixela
  • Teknologjia: IPS LCD
 • Bateria
  • Madhësia e baterisë: Momentalisht nuk ka informata
  • Kohëzgjatja në Stand-by: 225 orë
  • Kohëzgjatja gjatë përdorimit në 3G: 8 orë
 • Hardueri
  • Procesori: Dual core, ARMv7 ISA
  • Kartela Grafike: PowerVR SGX 543MP3 me 3 bërthamë GPU
  • Memoria interne: 16/32/64 GB
 • Kamera
  • Kamera e pasme: 8 Megapixel me LED flash (F2.4 aperturë), mundësi inçizimi të videove në 1080p me 30fps
  • Kamera e përparme: 1.2 Megapixel
 • Teknologjia e komunikimit
  • CDMA: 800, 1700/2100, 1900 MHz
  • GSM: 850, 900, 1800, 1900 MHz
  • UMTS: 850, 900, 1900, 2100 MHz
  • LTE: 700 MHz Class 13, 850 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz, 2100 MHz
  • Pozicionimi: A-GPS, Glonass, Cell ID, Wi-Fi positioning
  • Navigacioni: Navigim Turn-by-Turn

Çka mendoni për këto specifika? |ameble||phonearena.com|[divider top=”0″]

SHPËRNDAJE