SHPËRNDAJE

Microsoft pritet të lansoj versionin Windows Phone 8.1 në konferencën e tyre vjetore BUILD e cila fillon javën e ardhshme, kurse tani edhe Nokia ka njoftuar se janë duke u përgatitur për një konferencë shtypi të tyre më 2 Prill. Thuhet së kjo e fundit pritet të prezantoj dy smartphone të ri me Windows Phone 8.1, Nokia Lumia 630 dhe Nokia Lumia 930.

Nokia Lumia

Disa nga specifikat e ketyre pajisjeve janë përfolur edhe me herët, Nokia Lumia 930 si duketdo të jetë versioni GSM i Nokia Lumia Icon dhe do të vijë me ekran të plotë HD 5-inç.

Kurse Nokia Lumia 630 thuhet të vijë me ekran 4.5-inç me rezolucion 854 x 400 pikselë, 1GB RAM dhe procesorin Snapdragon 400. /ameble