SHPËRNDAJE

Samsung Galaxy S5Galaxy S5, njëri nga smartphone-et Android i shumë pritur është prezantuar tani zyrtarisht në MWC 2014. Karakteristika harduerike të këtij smartphone-i janë shumë të ngjashme me raportet apo thashethemet e paraqitura me herët.

Këto janë karakteristikat zyrtare të Galaxy S5:

 • Madhësia: 142 x 72.5 x 8.1
 • Pesha: 145g
 • Ekrani 5.1-inç FHD Super AMOLED (1920 x 1080 resolution)
 • Procesori: 4-bërthamor 2.5GHz
 • 2GB of RAM
 • 16/32GB memorie e brendshme
 • microSD përkrahje deri 64GB
 • Kameren e pasme 16-megapikselë me video incizim UHD 4K në 30fps
 • Kamera frontale 2.1-megapikselë
 • Lidhjet: LTE Cat 4 (150/50Mbps)
 • 802.11 a/b/g/n/ac HT80 MIMO (2×2) Wi-Fi
 • Bluetooth 4.0 BLE/ANT
 • USB 3.0
 • NFC
 • IR Remote
 • Baterinë: 2800 mAh
 • Rezistent ndaj pluhurit dhe ujit
 • Fingerprint scanner
 • Sensorin për rrahje të zemrës
 • Android 4.4.2 KitKat me disa softuer duke përfishirë Ultra Power Saving Mode, Download Booster, S Health 3.0, Quick Connect, Private Mode, Kids Mode /ameble
SHPËRNDAJE