SHPËRNDAJE

Karbonn është brendi nga India i cili njoftoi për smartphone-in e ri Titanium X të cilin së shpejti do të lanson në treg.

Karbonn - Titanium X

Titanium X është smartphone që ka ekranin IPS 5 inç me rezolucion prej 1080 x 1920 pikëselë dhe i cili ka të integruar procesorin 4-bërthamorë 1.5 GHz. Përveç tjerash ka të integruar edhe dy kamera, atë kryesoren e cila është 13 Megapikëselë me dual LED flash si dhe atë frontalen 5 Megapikëselë, baterinë 2, 300 mAh dhe po ashtu e përkrahë teknologjinë NFC.

Ky smartphone vjen me platformën Android 4.2 Jelly Bean.

Për momentin nuk ka informata për RAM të Titanium X si dhe nuk ka informata për çmimin e pajisjes. |ameble|

SHPËRNDAJE