Lajme - ameble

Lajme

Fillimi Lajme

Facebook blen aplikacionin që ndryshon fytyrën “Masquerade”

Në qoftë se hapni Google PlayStore apo AppStore dhe kontrolloni listimet e aplikacioneve, atëherë mund të keni parë një aplikacion që është popullarizuar këto ditë,...

Tableti Ekoore Python S3 operon me Android, Windows 8 dhe Linux

Nëse ndonjëherë keni kërkuar një pajisje që operon më sisteme të shumta operative, atëherë tableti i ri hibrid Ekoore Python S3 i prodhuar nga...

Webfaqja e parë shqip që ofron Ankand Online

Ish-studenti i Fakultetit të Shkencave kompjuterike dhe Inxhinierisë në UBT, Visar Limani, në bashkëpunim me investitorë nga Zvicra, ka ndërtuar ankandin e parë online në...

Logo e re e Google-it shfaqet në Chrome Beta për Android

Si duket është që të gjithë të bëjnë ndryshime në logot e tyre. Vetëm disa ditë pasi që Yahoo ndryshoj logon e tyre, tani...

Loja Iron Man 3, vjen falas për iPhone, iPad dhe Android

Për dashamirët e lojërave, Iron Man 3, loja zyrtare nga Gameloft tani është në dispozicion për pajisjet iPhone, iPad dhe Android. Nëse kjo nuk...

Gjirafa mundëson: Gjej punë! Shpejtë dhe thjeshtë

Gjirafa.com ju ofron një mundësi të re dhe shumë më efektive për të gjetur një vend pune në Kosovë edhe në Shqipëri. Në gjirafa.com tashmë janë...

Riemërohet dyqani online Microsoft Xbox Live Marketplace

Sot Microsoft ka njoftuar se ka riemëruar dyqanin e tyre online për lojëra Xbox Live Marketplace në Xbox Games Store, kjo si parapërgatitje e...

Samsung Galaxy Note 2 – më 31 Gusht

Sipas agjencisë së lajmeve Korean MK, Samsung është duke planifikuar të shpallë modelin e ri smartphone Galaxy Note 2 në konferencën IFA qe mbahet...

Facebook prezanton Facebook at Work

Facebook ka zbuluar projektin më të fundit, Facebook at Work. Rrjeti social i krijuar posaçërisht për bizneset synon të mundësojë mënyrën më të mirë...

Pas Twitter-it, qeveria e Turqisë tani bllokon edhe Youtube-in

Vetëm një javë, pasi qeveria turke bllokoj qasjen për rrjetin social Twitter tani ka bllokuar edhe qasjen në YouTube, që i bie tri ditë para...

Halo 5: Guardians do të jetë loja e re e serisë Halo

Halo 5: Guardians është emri i lojës së re nga seria Halo dhe pritet të lansohet ekskluzivisht për Xbox One në vitin 2015 në...

Microsoft përfitoj më së shumti nga iOS 8 dhe OS X Yosemite!

Dje kompania Apple prezantoj dy përditësime të mëdha në sistemet e saj për smartphone dhe Desktop, iOS 8 dhe OS X Yosemite. Sipas prezantimit të dy...
10,693FansaPëlqeje
59NdjekësNdjek
3,480AbonentëAbonohu