Lajme - ameble

Lajme

Fillimi Lajme

IPKO TVIM – Shikoni televizionin digjital në Web, Smartphone dhe Tablet

Platforma inovative nga IPKO quhet “TVim” e cila ka bërë që televizioni digjital tani të bëhet personal, dhe të mund të shikohet nga pajisjet...

Lansohet disku i jashtëm Seagate Wireless Plus 2TB për 200$

Seagate ka lansuar serinë e re të disqeve të jashtme (external) në formën "Seagate Wireless Plus" me sinkronizim edhe për pajisjet mobile. Seria Seagate Wireless Plus...
video

Mbushësi smart i baterive me ekstra opsione

Mbushësit e baterive për smartphone deri me sot kanë qenë standard dhe pa ndonjë ndryshim, askujt nuk i ka shkuar mendja të ndryshoj ketë. Njëra...

Përmbledhja Javore: 31 Mars – 05 Prill

Për ju që nuk keni pasur mundësi të informoheni për risit nga bota e teknologjisë gjatë kësaj jave që lamë pas kemi bërë përmbledhjen...

Sony dhe Panasonic njoftojnë për formatin e ri të disqeve “Archival Disc”

Gjatë dekadës së kaluar apo edhe më herët, ne kemi parë të gjitha llojet e media formateve për ruajtjen e të dhënave. Për ruajtjen...

Microsoft përfundon sistemin operativ Windows Phone 8

Javën e kaluar Microsoft  ka raportuar përpjekjen e tyre për të përfunduar Windows Phone 8, dhe duket se misioni i tyre tani më është...

Lansohet gjenerata e re e dronit DJI Phantom 4 për 1290€

Gjatë një ngjarje për media në Manhatan, DJI ka prezantuar gjeneratën e tyre të ardhshme të Dronit smart në formën si DJI Phantom 4, që...

Ri-dizajnohet Google+

Google mund të ketë pasur qëllime të mira kur e patë krijuar rrjetin social të tyre Google+, mirëpo krahasuar me dy rrjetet tjera Facebook...

Samsung blen kompaninë LoopPay

Samsung ka njoftuar zyrtarisht se ka blerë kompaninë LoopPay, një ofrues portofoli për pajisje mobile që transformon lexuesin ekzistues të shiritit magnetik në shpërndarës...

Sony vjen me fotoaparatin e fuqishëm Alpha A9

Kompania Sony serish planifikon që të fillojë ofensivën në tregun e fotoaparateve, kësaj radhe me modelin Alpha A9, i cili paraqet njërin nga fotoaparatet...

“WWW” mbush 20 vjet

Personeli në CERN, organizatë përgjegjëse për hartimin e standardeve të Internetit, janë duke festuar ditëlindjen e 20-të të World Wide Web (WWW-Internetit), duke e...

Lansohet modeli i ri HTC Butterfly S

Modeli i ri i smartphone-it Butterfly S nga HTC është prezantuar në Tajvan dhe tani i kemi të gjitha specifikat e tij. HTC Butterfly S vjen...
11,069FansaPëlqeje
63NdjekësNdjek
3,244AbonentëAbonohu

REKLAMA