Lajme - ameble

Lajme

Fillimi Lajme

GameStop – Litografi ekskluzive me guidë para-porosie

GameStop tani është duke ofruar një litografi ekskluzive arti si një shpërblim për ata të cilët e bëjnë para-porosinë e lojës (The Brady Games...

Procesori Samsung Exynos 5433 mund Qualcomm Snapdragon 805

Në pamjen e më poshtme shfaqet procesori ende i pa lansuar, Exynos 5433, i cili pritet të vij bashkë me phabletin Samsung Galaxy Note 4. Ndërkohë...

Samsung Galaxy S4 Zoom pritet të publikohet gjatë muajit Maj

Sipas një raporti të “Sammobile” kompania Samsung pritet që të publikoj produktin e saj Galaxy S4 Zoom (SM-C1010) me kamerë 16-megapikselë në fund të...

Google blen shërbimin për foto-editim Snapseed

Google mbërrtheu shërbimin e foto-editimit dixhital Snapseed si pjesë e përpjekjeve të tij për të konkuruar kundër rrjetit social Facebook në internet. Snapseed është...

Përmbledhja Javore: 09 Shkurt – 14 Shkurt

Përveç teknologjisë ngjarjet për ketë javë natyrisht së ishin të ndryshme sikur çdo javë tjetër, mirëpo nuk do e lëmë pa e përmendur ditën e...
video

Japan Display prezanton ekran të teknologjisë së re

Japan Display ka prezantuar ekranin letër i cili ka aftësi për të shfaqur video të plotë më ngjyra. Kjo teknologji e re është një...

Prezantohet Sony Xperia Tablet Z

 Një nga pajisjet më intriguese në Kongresin Botërorë të celularëve të këtij viti ishte padyshim Sony Xperia Tablet Z. Kompania legjendare japoneze ka provuar...

Smartphone-i HTC EVO 3D bllokon plumbin dhe shpëton jetën e njeriut

Një punëtor në një pompë derivatesh në Florida ka qenë shumë afër vdekjes mëngjesin e ditës së djeshme, ku autoritetet policore kanë deklaruar se...

Apple në kërkim të kategorive të reja

Udhëheqësi ekzekutiv i kompanisë Apple, Tim Cook në një konferencë shtypi për investitorët ka konfirmuar se kompania është duke kërkuar për kategori të reja...

Acer në plan të rris prodhimin në 10 milion pajisje në vit

Acer ka plane të mëdha për vitin 2013, sidomos kur kompania Taivanese ka lëvizur përpara në fushën e tabletëve, ata synojnë të rrisin prodhimin...

Shiten dy milion iPhone 5 vetëm për tri ditë

Javën e kaluar kompania Apple në Kinë ka filluar zyrtarisht me shitjen e iPhone 5, dhe duket se fillimi i shitjes se iPhone 5 ka...

Pesë ish-punëtorë të Foxconn-it të zhytur në ryshfet nga furnizuesit

Gjiganti i prodhimit kinez Foxconn, i cili ka më shumë se një milionë njerëz të punësuar është prodhuesi ma i madh i elektronikës në botë....
10,693FansaPëlqeje
59NdjekësNdjek
3,480AbonentëAbonohu