Internet - ameble

Internet

Fillimi Internet

Instagram pritet të lansoj diçka të re më 12 Dhjetor

Shërbimi për shpërndarjen e fotografive Instagram, të cilën Facebook e kishte blerë për 1 miliardë $, u ka dërguar sot ftesë disa medieve të...

YouTube prezanton shërbimin me pagesë YouTube Red

Nëse i urreni reklamat e YouTube-it, lajmi i mirë është se Google do të lansoj një shërbim të ri të YouTube-it pa reklama, për të cilin...

Flickr nuk do të funksionoj për gjashtë orë

Shërbimet e mëdha në internet zakonisht nuk njoftojnë për atë se nuk do të jenë në funksion për disa orë në një kohë të...
video

Kanalet në YouTube me dizajn të ri

YouTube pas lansimit të versionit e ri testues për kanale "One Channel" muajin e kaluar, tani ka filluar të aplikojnë për të gjithë përdoruesit tjerë që...

SHBA-të nuk pajtohen qe interneti të kontrollohet nga OKB-ja

OKB-ja ka vendosur të bëjë një rishikim mbi rregullat që qeverisin internetin, mirëpo Google thotë se OKB-ja është vendi i gabuar për të marrë vendime...

Rusia mund t’i ndaloj disa shërbime online

Rusia i është futur disa rregullave dhe rregulloreve për shërbimet online. Kjo qasje e re në fakt është e ngjashme me atë të Kinës...

Google + për iPhone/iPad edhe në Shqipëri

Google ka njoftuar se aplikacioni i  tyre Google + për iPhone dhe iPad ka nisur tani në territoret e më shumë se 48 vendeve...

YouTube Mobile Live Streaming tani me disa përditësime

Live streaming në YouTube nuk është një funksion i ri. Megjithatë, ky funksion më parë ka qenë i kufizuar nga smartphone-at, sidomos për ata që...

Nga Skype për Ueb tani mund të bëni thirrje direkt në smartphone

Skype ketë javë ka njoftuar se ka përditësuar versionin e tyre Skype për Ueb me një funksion të ri që përdoruesit e Skype-it vërtet do...

5 video propozimet me romantike të bëra ndonjëherë

Sot për ditën e Shën Valentinit, shumë njerëz kanë në mendje romancë të ndryshme. Ne nuk kemi ndryshe si t’ju urojmë për ketë ditë të...

Goditet zyra e Angela Merkel nga një sulm kibernetik

Në bazë të një raporti të Deutsche Welle (DW), një ndihmës i lartë i kancelarës gjermane Angela Merkel ka qenë viktimë e një sulmi...

Kufizohet qasja dhe shërbimet e Google në Iran

Irani ka kufizuar qasjen në shërbimin e Google-mail dhe sistemin kërkues Google.com. Një firewall tashmë parandalon qasjen e iranianëve në faqet e shumta perëndimorë...
10,693FansaPëlqeje
59NdjekësNdjek
3,480AbonentëAbonohu