Internet - ameble

Internet

Fillimi Internet

Facebook Messenger tani me 500 milionë përdorues

Ju pëlqeu apo jo, më shumë se 500 milionë njerëz tani përdorin aplikacionin Messenger të Facebook-ut. Në fund të muajit Korrik rrjeti social e ka zhvendosur...

Google Search informon për FIFA World Cup 14

Ngjarja më e madhe e futbollit, FIFA World Cup 14, është afër dhe fillon ditën e enjte më 12 qershor. Për të marrë të...

SHBA-të dhe Kina pajtohen që të punojnë së bashku për sigurinë kibernetike

Gjatë muajve të fundit kemi dëgjuar të dyja SHBA-të dhe Kinën duke akuzuar njëra tjetrën për sulmet kibernetike me prejardhje nga njëra anë në...

Gmail, tani me disa opsione të reja

Sipas blogut zyrtar të Gmail-it, Google ka shtuar një seri mundësish të dobishëm për kërkim në Gmail. Tani përdoruesit e Gmail-it do të kenë...

Facebook nis me funksionin “Donate Now”

Nga dita e djeshme Facebook ka nisur me një opsion të ri "Donate Now", që ju mundëson përdoruesve për të kontribuar më të holla në...

Flickr nuk do të funksionoj për gjashtë orë

Shërbimet e mëdha në internet zakonisht nuk njoftojnë për atë se nuk do të jenë në funksion për disa orë në një kohë të...

Rusia mund t’i ndaloj disa shërbime online

Rusia i është futur disa rregullave dhe rregulloreve për shërbimet online. Kjo qasje e re në fakt është e ngjashme me atë të Kinës...

Twitter ndryshon pamjen

Pas para-lajmërimit për ndryshimin e profilit për përdoruesit -  inspiruar nga Facebook, Twitter tani ka filluar të lansoj pamjen e re të profileve të të...

Facebook përmirëson mbrojtjen e privatësisë

Facebook ka njoftuar se janë, para së gjithash, duke përmirësuar mënyren për mbrojtjen e privatësisë në rrjetin social të tyre. Kjo përfshin " Privacy...

Facebook RSS Reader lansohet ketë javë

Sipas një raporti të fundit Facebook RSS Reader pritet të lansohet gjatë kësaj javë. Facebook gjithashtu ka dërguar ftesë për konferencë për këtë të...

Wikimedia ka lansuar uebfaqen për turizëm “Wikivoyage”

Fondacioni Wikimedia ka lansuar uebfaqen për turizëm, Wikivoyage. Pra, në një kohë kur Wikipedia ka mbushur 12 vite, Fondacioni Wikimedia njofton për udhëzuesin pa...

FBI mund t’i qaset kamerës së kompjuterit tuaj, pa e ditur ju

A keni dëgjuar për atë se FBI është në gjendje të aktivizoj kamerën e kompjuterit tuaj pa e ditur ju? Kjo nuk është shaka,...
10,693FansaPëlqeje
59NdjekësNdjek
3,480AbonentëAbonohu