Internet - ameble

Internet

Fillimi Internet

iCloud, iMessage dhe iTunes Store me probleme?

Apple iCloud ka probleme dhe nuk është në funksion që disa orë për rreth 3 milionë përdorues ka raportuar CNET. Në uebfaqen e Apple-it...

Yahoo blen portalin Snip.it

Yahoo ka njoftuar zyrtarisht sot se ka blerë platformën Snip.it. Nëse nuk e dini, Snip.it është një platformë sociale që u mundëson përdoruesve të...

Twitter shumë shpejt me shitblerje nëpërmes rrjetit të tyre

E gjithë reklama e Twitter-it tani po merr një kahje tjetër: rrjeti social është duke e bërë të mundshme blerjen e produkteve drejtpërdrejt, nëpërmjet shërbimit...

Shërbimi Mega arrin 3 milion përdorues

Në muajin Janar Kim Dotcom kishte lansuar shërbimin e tij të ri Mega, që ofron shërbim për të dhëna (file storage), dhe menjëherë pas...

Microsoft SkyDrive nga tani e tutje quhet OneDrive

Shërbimi për ruajtjen e të dhënave SkyDrive nga Microsoft nga tani e tutje quhet OneDrive, kompania kishte rënë dakord të ndërrojë emrin e shërbimit...
video

Twitter sjell mënyrën dy-hapësh për qasje në llogari

Pas një serie sulmesh kohëve të fundit tek disa profile, Twitter më në fund po punon që të sjellë mënyrën dy-hapësh (two-step verification) për qasje...
video

Gangnam Style tejkalon numrin dy miliardë të shikimeve në YouTube

Pa rimë apo ndonjë arsye, Gangnam Style e Psy-së ka arritur të kalojë dy miliardë shikime në YouTube, video e parë që ka arritur...

Google: Chrome ka 750 milion përdorues aktiv në botë

  Kur është fjala për zgjedhjen e shfletuesit për Internet, ka shumë nga to që përdoruesit mund të zgjedhin, të tilla si Internet Explorer dhe...

BBC lanson BBC Store

BBC ka lansuar shërbimin online të tyre BBC Store, ku mund të blihen dhe shkarkohen shfaqjet televizive. Ky shërbim posedon shumë shfaqje televizive klasike dhe gjithashtu...
Chad Hurley

A do të kemi një konkurrues të YouTube-it?

Bashkë-themeluesi i YouTube-it Chris Hurley ka zbuluar se është duke bërë plane për fillimin një portali të ri për video streaming dhe shpërndarjen e...

Twitter lanson shërbimin Bing për përkthime të tweets-ave

Që një kohë të gjatë Twitter ka qenë duke testuar shërbimin për përkthime Bing të Microsoft-it, funksion ky që gjithashtu ka qenë në dispozicion për...

Hakerat përdorin fjalëkalime të thjeshta

Studimet e kryera nga studiuesit për sigurinë elektronike në firmën e antivirusit Avast ka treguar që hakerat përdorin fjalëkalime të thjeshta si çdo njeri...
10,693FansaPëlqeje
59NdjekësNdjek
3,480AbonentëAbonohu