Internet - ameble

Internet

Fillimi Internet

iCloud.com zëvendëson Google Maps me Apple Maps

Dy vjet më parë, Apple kishte vendosur të heq aplikacionin Google Maps si opsion i parazgjedhur për harta në pajisjet iOS, në vend të...

Lady Gaga, edhe një rekord

Twitter përgaditet të festoj përdoruesin e parë që do të arrijë 30 milion përcjellës (followers). Përdoruesi është kush tjeter përveq se këngtares ekstravagante dhe...
video

Nfl Replica Jerseys – Way Of Showing Support

NaVorro Bowman made his first appearance in practice at OTAs this week and he said it feels good to be able to back...

Webfaqja e parë shqip që ofron Ankand Online

Ish-studenti i Fakultetit të Shkencave kompjuterike dhe Inxhinierisë në UBT, Visar Limani, në bashkëpunim me investitorë nga Zvicra, ka ndërtuar ankandin e parë online në...

YouTube prezanton shërbimin me pagesë YouTube Red

Nëse i urreni reklamat e YouTube-it, lajmi i mirë është se Google do të lansoj një shërbim të ri të YouTube-it pa reklama, për të cilin...

Apple nga 2015 mund të zëvendësojë Google-in me Yahoo-n ose Bing-n

Të dyja edhe Microsoft edhe Yahoo si duket janë në bisedime me kompaninë Apple për të zëvendësuar Google-in si opsion paraprak për kërkim në...

Kujdes çfarë postoni nëpër rrjeta sociale Facebook, Twitter…

Postimet jo të hijshme dhe imazhet nëpër rrjeta sociale po i detyrojnë punëdhënësit që ti heqin nga lista disa punëkërkues të moshës 16-34, sipas...

Një mashtrim i ri po sillet nëpër Facebook, duke premtuar dhurata

Një mashtrim i ri po sillet nëpër Facebook, duke premtuar dhurata të shtrenjta pajisje elektronike në këmbim të një kliku "Like". Një nga shembujt...

Alarm piratërie: Ndrysho fjalëkalimin në Yahoo Mail

Yahoo ka njoftuar për një tjetër tentativë apo sulm piratërie të llogarive të tyre, duke këshilluar kështu përdoruesit e Yahoo Mail të ndryshojnë fjalëkalimet...

BBC lanson BBC Store

BBC ka lansuar shërbimin online të tyre BBC Store, ku mund të blihen dhe shkarkohen shfaqjet televizive. Ky shërbim posedon shumë shfaqje televizive klasike dhe gjithashtu...

Në dispozicion test përditësimi “Internet Explorer 11” për Windows 7

Nëse në pajisjen tuaj përdorni sistemin operativ  Windows 7, atëherë mund të ju interesoj lajmi se Microsoft ka lansuar këtë javë versionin për test...

Christopher Viatafa nëpërmes Google-it gjen veten në listë si i kërkuar për krime

Kur kërkon emrin tuaj në Google, ndodh që me emër të njëjtë si rezultat të shfaqen shumë persona. Njëri aktor, njëri kampion në karate, atlet...
10,693FansaPëlqeje
59NdjekësNdjek
3,480AbonentëAbonohu