Internet - ameble

Internet

Fillimi Internet

A është thyer Apple iCloud nga hakerët holandez?

Një ekip holandez i hakerëve që e quajnë veten "Doulci" pretendojnë të jenë grupi i parë ndonjëherë që thyejnë sistemin Apple iCloud. Sipas një raporti...

Skype, thirrje falas duke përdorur Click To Call

Gjërat më të mira në jetë janë falas. Pra, Skype ka njoftuar sot për një përditësim të mrekullueshëm, dhe ai është funksioni Click to...

Një sulm kibernetik aktivizon 156 sirena emergjence në Dallas të Shteteve të Bashkuara

156 sirenat e Dallasit vazhdimisht përdoren për të të paralajmëruar kushte të rënda atmosferike apo tornado. U desh që inxhinierët ti fiknin sirenat manualisht...
video

Nfl Replica Jerseys – Way Of Showing Support

NaVorro Bowman made his first appearance in practice at OTAs this week and he said it feels good to be able to back...

Pajisjet Bose në shitje prapë nga Apple Online Store

Një numër pajisjesh Bose janë kthyer prapë në Apple Online Store, pasi që ishin larguar dy muaj më parë. Spikeri i shumë njohur i kompanisë...

5 video propozimet me romantike të bëra ndonjëherë

Sot për ditën e Shën Valentinit, shumë njerëz kanë në mendje romancë të ndryshme. Ne nuk kemi ndryshe si t’ju urojmë për ketë ditë të...

Facebook nga tani paralajmëron në rast të sulmeve të llogarive tuaja

Facebook ka njoftuar se çdo përdorues nga tani e tutje do të njoftohet nëse llogaria e tyre në Facebook është në shënjestër të hakerëve. Ata kanë njoftuar...

Vajza 9 vjeçare akuzohet për pirateri

BBC raporton për një gjobë prej 300 € cilën kishte paguar babai i një vajze 9 vjeçare e cila ishte akuzuar nga grupi anti-pirateri...

Yahoo mbyll llogaritë që kanë qenë inaktive për një vit

Yahoo ka njoftuar se duke filluar nga 15 Korriku do të fillojë resetimin e llogarive (ID) që nuk kanë qenë aktive për të paktën një...

Google mund t’ju hipnotizoj!

A jeni kurioz të dini se çfarë kërkojnë njerëzit në Google? Kompania ka nxjerrë një pamje mahnitëse me ngjyra vizuale që paraqet kërkimet në...

Drejtpërdrejt: ngjarja nga Facebook “New Home on Android”

Facebook gjatë një konference të posaçme për shtyp ka vendos ti jap fund thashethemeve dhe spekulimeve të shumta. Ajo sot po përgatitet për ti...

Facebook falas në telefonin tënd mobil!

Për shfrytëzuesit e telefonisë IPKO, nga tani mund ta mbani Facebook-un me vete në çdo kohë, t’i qaseni nga telefoni juaj mobil, nëpërmjet Facebook...
11,115FansaPëlqeje
63NdjekësNdjek
3,196AbonentëAbonohu

REKLAMA