Internet - ameble

Internet

Fillimi Internet

Facebook nga tani paralajmëron në rast të sulmeve të llogarive tuaja

Facebook ka njoftuar se çdo përdorues nga tani e tutje do të njoftohet nëse llogaria e tyre në Facebook është në shënjestër të hakerëve. Ata kanë njoftuar...

Facebook falas në telefonin tënd mobil!

Për shfrytëzuesit e telefonisë IPKO, nga tani mund ta mbani Facebook-un me vete në çdo kohë, t’i qaseni nga telefoni juaj mobil, nëpërmjet Facebook...

YouTube debuton video përkthyesin për 300 gjuhë

Google ka shtuar mundësinë e përkthimit të video të dhënave në YouTube me mbështetje për mbi 300 gjuhë. Me 70 për qind të audiencës globale...

Zyrtare: Hotmail zëvendësohet me Outlook

Microsoft ka njoftuar se tranzicioni i ngadalshëm nga Hotmail.com në Outlook.com sot është kompletuar, dhe nga tani e tutje portali i shumë vizituar www.hotmail.com...

Kërkimi i fotografive nga Google pritet të ndryshoj

Njerëzit të cilët nga Google kërkojnë apo shfletojnë për fotografi shpesh bëjnë dy gjëra: shikojnë fotografitë dhe gjithashtu burimin e tij. Google ka ndjekur...
video

Prezantohet Microsoft Bookings për Office 365

Microsoft ka njoftuar për një funksion të ri të tyre për Office 365 të quajtur Microsoft Bookings. Ky funksion i ri është projektuar për...

Google thotë se nuk e ka aksidentuar gomarin

Google u është përgjigjur një pyetje që ka 24 orë që është spekuluar nëpër portale. Pse gomari duket i shtrirë në rrugë, mos është i...

Pajisjet Bose në shitje prapë nga Apple Online Store

Një numër pajisjesh Bose janë kthyer prapë në Apple Online Store, pasi që ishin larguar dy muaj më parë. Spikeri i shumë njohur i kompanisë...

Microsoft paralajmëron ndryshimet për OneDrive

Në Nëntor të vitit të kaluar, Microsoft kishte informuar përdoruesit për shërbimin OneDrive se do të ndodhin disa ndryshime të mëdha, ndryshime këto ku...

Platforma WordPress përshpejton ueb-faqet deri në 25%

Sot ekzistojnë shumë ueb-faqe që përdorin sistemin CMS (content management systems). Kjo mundëson ueb-faqet të përditësohen lehtë dhe të kenë përmbajtje dinamike, në krahasim...

Facebook hap regjistrimet për Hacker Cup

Facebook Hacker Cup është një konkurs vjetor në mbarë botën ku hakerat konkurrojnë kundër njëri-tjetrit për të zgjidhur algoritme dhe për të fituar para...

Kujdes nga mashtrimet kibernetike “në emër të Google”!

Zakonisht, mund të vërejmë nëse qasja jonë në Google apo ndonjë ueb faqe tjetër është e sigurt apo jo thjesht duke afruar kursorin e...
10,693FansaPëlqeje
59NdjekësNdjek
3,480AbonentëAbonohu