Internet - ameble

Internet

Fillimi Internet

Kërkimi i fotografive nga Google pritet të ndryshoj

Njerëzit të cilët nga Google kërkojnë apo shfletojnë për fotografi shpesh bëjnë dy gjëra: shikojnë fotografitë dhe gjithashtu burimin e tij. Google ka ndjekur...

Mjeku.net lanson produktin “Pyet mjekun”

Mjeku.net, portal profesional i specializuar për të ofruar tema edukative dhe informative të fushës shëndetësore për lexuesit shqipfolës, u prezantua të enjten në ambientet...

Peticioni për mos-mbylljen e shërbimit Google Reader

Sot herët është raportuar nga Google së do ta mbyllë shërbimin Google Reader RSS të tyre më datë 21 Korrik, dhe menjëherë pas lajmit për...

Lokacion.com, sjell Street View në Kosovë

Google Street View është një teknologji e integruar në Google Maps dhe Google Earth që ju mundëson të eksploroni vende rreth botës në pamje...

Microsoft shuan shërbimin Zune Marketplace

Nëse nuk keni dëgjuar, Zune është në rrugën e shuarjes. Microsoft ka vendosur për të kaluar të gjitha në Xbox dhe pritet të heq...
video

Microsoft Edge quhet shfletuesi i ri në Windows 10

Edhe më herët është bërë e ditur se shfletuesi Internet Explorer nga Microsoft do të zëvendësohet me një shfletues të ri i koduar me emrin...

Llogaria e OKB-së në Twitter ndjek 537 njerëz, duke përfshirë edhe një yll pornografik

Kombet e Bashkuara apo organizata e cila ka qenë dhe ende është prezent tek ne në Kosovë, nga ky moment që po shkruajmë në...

Turqia lejon Twitter-in përsëri

Twitter nuk është më “persona non grata” në Turqi, të paktën për momentin. Një zyrtar nga zyra e Kryeministrit Taip Erdogan ka konfirmuar për Reuters...

Lansohet version i ri i shfletuesit Opera për sistemet Windows dhe Mac

Opera ka njoftuar sot për lançimin e versionit të fundit të shfletuesit të tyre Opera 21 i cili nga tani është në dispozicion për...

Nga tani edhe Google shet adresa të Domain-it

Google sot në konferencën vjetore për zhvillues I/O pritet të jap edhe një lajm tjetër shumë të rëndësishëm. Kompania ka nisur shërbimin e saj të...

iTunes mbush 10 vjet

Apple iTunes të Dielën me 28 Prill mbush 10 vjet. Kompania Apple ka postuar një status duke shkruar “Një dekadë me iTunes “(A Decade...
video

Sipas Ofcom: Dritat zbukuruese të vitit të ri mund të ngadalësojë rrjetin WiFi (Video)

Kompania Ofcom ka njoftuar për lansimin e një aplikacioni të tyre të ri mobil Wi-Fi Checker, i cili është zhvilluar për të kontrolluar nëse rrjeti...
10,693FansaPëlqeje
59NdjekësNdjek
3,480AbonentëAbonohu