Kompani - ameble

Kompani

Fillimi Kompani

Zyrtare: Ngjarja për iPhone 5S dhe 5C me 10 Shtator

Apple zyrtarisht u ka dërguar ftesë mediave për një ngjarje që ka caktuar të mbahet më 10 Shtator, ku aty priten të prezantohen smartphone-t...
video

Shërbimet Kujtesa vs IPKO

Me siguri se u ka ndodhur të keni probleme teknike me internet apo TV rrjetin kabllor si dhe keni kërkuar ndihmë nëpërmes telefonit nga qendra e...

IPKO lanson pakot e reja mujore me minuta dhe sms kombëtar, si dhe bonus...

Me synimin për t’i përmbushur të gjitha nevojat e konsumatorëve të saj për komunikim, sot IPKO ka lansuar dy pako të reja postpaid mujore...

Canon prezanton produkte të reja në Prishtinë

Partneri i akredituar për ProVideo/Photo nga Canon për Kosovë “MEGA Electronics” ka lëshuar ftesë për partnerë të cilët janë të interesuar të jenë prezent...

Çelësi kryesorë për suksesin e Samsung-ut ishte Marketingu

Janë tri gjëra të mëdha që kanë ndodhur në boten e celularëve në vitet e fundit. Së pari, Apple kishte ndryshuar perceptimin tonë  për celular...

Google Earth: Pamje Satelitore të Botës nëpërmes viteve 1984-2012

Google sot ka publikuar disa imazhe të mahnitshme në TimeLapse nëpërmes viteve 1984-2012. Imazhet satelitore janë mbledhur gjatë 40 vjetëve në bashkëpunim me NASA...

Google shumë shpejt me tekste kengësh nga menyja direkte e kërkimit

Më herët nëse keni dashur të gjeni tekstin e një këngë të caktuar, u është dashur të kërkoni me terma të veçantë të kërkimit në...

Sekreti mbi çmimet e produkteve nga Apple

A keni menduar ndonjëherë pse telefonat dhe tabletat kanë rënie të madhe çmimesh pak javë apo muaj pas lëshimit në treg, ndërsa iPhone dhe...

Facebook, “Urime Ditëlindja e 11-të”

11 vite më parë, me datën 4 Shkurt, ish-studenti i Universitetit Harvard, Mark Zuckenberg dhe katër shokët e tij, Eduardo Saverin, Andrew McCollum, Dustin...

Microsoft Surface – Publikon çmimet

Tableti i ri SURFACE nga Microsoft do të sfidojë iPadin e Apple edhe me çmime, deklaroj Steve Balmer duke cekur  që do të jetë...

Apple njofton për çmimet iPad 4 128 GB

E plotësuar (16:07) - Siç është paralajmëruar javën e kaluar, Apple ka mbajtur premtimin e vërtet të tyre dhe nga tani Ju mund të bëni...

Toshiba – teknologjia e re e kamerave ofron cilësi të mirë të imazhit

Kamerat e smartphone-ve gjatë viteve të fundit janë përmirësuar dukshëm, aq shumë saqë kanë filluar të zëvendësojnë kamerat tradicionale. Cilësia e imazheve është bërë...
10,693FansaPëlqeje
59NdjekësNdjek
3,480AbonentëAbonohu