Kompani - ameble

Kompani

Fillimi Kompani

Zbritja shkollore e Microsoft më e dobët se vitin e kaluar

Është Korrik, që do të thotë se shkolla në Shtetet e Bashkuara do të filloje. Gjiganti i Teknologjisë Microsoft është I pari që ofron zbritjet...

OnePlus 5 merr edhe një përditësim të softuerit

Çfarë është një OnePlus 5? OnePlus 5 është produkti më i fundit i OnePlus Kompanisë. Ka një ekran Full HD me 5.5 inç, një procesor...

Xbox One me mundësinë e re për dhurimin e lojrave

Microsoft është duke planifikuar që të shtoj opsionin e dhurimit të lojrave tek përdoruesit e Xbox One. Me këtë opsion ti mund të blesh...

Volvo planifikon ti largojë makinat me djegie të brendshme

Duke filluar nga viti 2019 , Volvo do të përfundoj thjesht me motorë me djegie. Volvo do të jetë prodhuesi i parë i makinave që tërësisht...

Emri Microsoft Lumia do të zëvendësojë markën Nokia

Microsoft ka vendosur zyrtarisht të heq markën Nokia, duke e ndryshuar atë me emrin Microsoft Lumia. Ky veprim është pritur që një kohë, që...

Kompletohet marrëveshja Microsoft-Nokia

Gati tetë muaj që kur Microsoft kishte publikuar planet e saj për të blerë biznesin e pajisjeve dhe shërbimeve të Nokia-së në vlerë prej...

Pse Nokia pezullon shitjet e tabletit Lumia 2520?

Nokia ka pezulluar shitjet e tabletit Lumia 2520 në Mbretërinë e Bashkuar, Austri, Danimarkë, Finlandë, Gjermani, Rusi dhe Zvicër pasi zbuloi një gabim me...

Yahoo me dizajn të ri

Njihuni me dizajnin e ri të Yahoo-së. Në pamje të parë duket shumë i njëjtë si dizajni i vjetër, mirëpo përfshijnë disa karakteristika të reja...

Apple nis programin për zëvendësimin e butonit të ndezjes së iPhone 5

Apple ka marrë nismën për të zëvendësuar butonin e ndezjes së pajisjeve iPhone 5 të cilët kanë problem me këtë buton. Nëse iPhone 5...

Foxconn pritet të punësojë 3000 inxhinierë të softuerit

Prodhuesi tajvanez i elektronikës Foxconn ka njoftuar se do të punësojë deri në 3000 inxhinierë të  softuerit për të ndihmuar në punën e Firefox-it...

Yahoo blen aplikacionin Qwiki iOS për 50 milion $

Ketë javë Yahoo ka blerë edhe një kompani tjetër qe është Qwiki me një çmim për rreth 50 milionë dollarë. Kjo kompani ka krijuar...

LG prezanton monitorin Touch 10 për Windows 8

LG ka njoftuar për monitorin e tyre të ri LG Touch 10 që është projektuar posaçërisht për sistemin operativ të Microsoft-it Windows 8. LG Touch...
10,693FansaPëlqeje
59NdjekësNdjek
3,480AbonentëAbonohu

REKLAMA