Kompani - ameble

Kompani

Fillimi Kompani

LG fton mediat për një ngjarje më 7 Gusht

LG ditën e djeshme ka dërguar një e-mail duke njoftuar dhe bërë thirrje për një ngjarje mediale që do të mbahet në qytetin e...

Mega do të ofrojë 50GB hapësirë për të dhëna, pa pagesë

Kim Dotcom ka njoftuar në Twitter se shërbimi i tyre i ri Mega do tu ofrojë përdoruesve 50GB hapësirë për të dhëna pa pagesë,...

Satya Nadella, emërohet kryeshef i ri i Microsoft-it

Microsoft sot, pas shumë muajsh spekulime i dha fund përzgjedhjes së kryeshefit të ri dhe kështu zyrtarisht ka emëruar Satya Nadella. Nadella ka qenë...

Facebook blen aplikacionin WhatsApp për 16+3 miliardë $

Kur aplikacioni WhatsApp ishte lansuar në vitin 2009, askush nuk e kishte menduar se do të rritet dhe të bëhet një kompani miliardere. Megjithatë, Facebook...

Apple konfirmon blerjen e Beats për 3 miliardë $

Disa javë më parë kemi njoftuar së Apple dhe Beats janë në bisedime për të arritur një marrëveshje në blerjen e Beats. Tani Apple...

Coca-Cola kthen paketimin e pijeve nga kartoni në kufje virtuale (video)

Me sasinë e pijeve Coca-Cola që konsumohet për çdo vit, i bie që i gjithë paketimi dhe kartonët e tyre gjithashtu hidhen në bërllok....

Përdoruesit e SkyDrive Pro, tani me 25GB hapësirë për të dhëna

Microsoft ka njoftuar se përdoruesit e shërbimit të saj SkyDrive Pro, e cila është në dispozicion për abonentët e shërbimit Office 365, tani në...

Sony do të mbyllë dyqanet në Kanada në dy muajt e ardhshëm

Në një lajmërim për punonjësit e dyqaneve zyrtare në Kanada, kompania Sony lajmëroi mbylljen e dyqaneve brenda 6-8 javëve të ardhshme. Nga ky vendim...

A po planifikon Apple të shuaj markën Beats Music?

Kompania Apple, blerjen e Beats e kishte bërë për disa arsye: Së pari, ardhjen e Dr Dre dhe Jimmy Iovine nën ombrellën e tyre. Së...

Samsung do t’i prodhoj procesorët e ardhshëm A9 të Apple-it

Ka kaluar një muaj që kur Apple ka lansuar iPhone 6 dhe iPhone 6 Plus, kurse tani ka bërë një marrëveshje me Samsung-un për...

IBM më laboratorë të ri në disa vende të botës

Kompania IBM ka njoftuar të premten se ka në plan të investojnë rreth 100 milionë $ për të ndërtuar 8 laboratorë të rinj në...

Twitter e interesuar të blejë shërbimin për audio SoundCloud

Twitter po përpiqet të blejë SoundCloud duke e bërë kështu një tjetër lëvizje në muzikë. SoundCloud me bazë në Berlin është një shërbim falas që...
10,693FansaPëlqeje
59NdjekësNdjek
3,480AbonentëAbonohu