Kompani - ameble

Kompani

Fillimi Kompani

Apple renditet kompania e dytë më inovative në botë

Nuk ka rendësi a pajtoheni apo jo me renditjen. Fjala "inovativ" është një fjalë që shumë shpesh po përdoret kur përshkruhet kompania Apple, dhe si...

IPKO – I kemi rrokë “dy zogj me 1 guri”!

Ka filluar një kampanjë e kompanisë IPKO me moto, I kemi rrokë "dy zogj me 1 guri"! Me këtë moto IPKO njofton se janë...

Nokia Lumia arrin rekord në shitje

Seria e smartphone-ve Nokia Lumia janë si rezultat i marrëveshjes miliona dollarësh në mes të prodhuesit finlandez Nokia dhe Microsoft. Kompania Nokia sistemin e...

Sony PlayStation 4 me ngjyrë të bardhë, një dizajn i mrekullueshëm

Në ngjarjen E3 2014 e mbajtur këtë javë në Los Angeles Convention Center, në natën e fundit të iventit, Sony kishte prezantuar versionin e...

Bill Gates është ende njeriu më i pasur në Amerikë me 66 miliard $

Mediat nga Forbes raportojnë se Bill Gates, Warren Buffett dhe Larry Ellison kanë një rritje prej 7 - 8 miliard $. Me këtë rritje...

Nokia shet 4.4 milionë Lumia në tremujorin e fundit të vitit 2012

Si duket gjërat po ndryshojnë për kompaninë Nokia paksa, pas lansimit të serisë së smartphone-ve Lumia që posedojnë platformën Windows Phone. Kompania ka lëshuar disa detaje se sa...

Gjirafa.com nga sot me aplikacion mobil – Krejt në një vend

10 Shkurt 2015, Prishtinë, Kosovë - Gjirafa, Inc., sot bëri të ditur se makina e parë dhe më e përparuar kërkimore në Gjuhën Shqipe,...

Gjyqi vendos në favor të Apple-it, Samsung dënohet

Apple dhe Samsung kanë luftuar ne një betejë që nga fillimi i vitit të kaluar, kur Apple ka akuzuar Samsung-un për shkelje në një...

Pse Nokia pezullon shitjet e tabletit Lumia 2520?

Nokia ka pezulluar shitjet e tabletit Lumia 2520 në Mbretërinë e Bashkuar, Austri, Danimarkë, Finlandë, Gjermani, Rusi dhe Zvicër pasi zbuloi një gabim me...

Google kërkon partner për prodhimin e makinës së tyre pa vozitës

Google po kërkon të bashkohet me ndonjë prodhues makinash, për të prodhuar makinën e tyre me vetë-ngarje ose pa vozitës (self-driving). Sipas Chris Urmson, Drejtorit të...

Loja retro e fshehur në Gjirafa.com

Të gjithë jemi të njohur me lojën retro 8-bitsh Galaxy Atack, ku tani kjo lojë shfaqet edhe në gjirafa.com. Ajo paraqitet kur ju hyni...

KTV me vetëdeshirë tërhiqet nga sistemi kabllovik

IPKO dhe Kujtesa i janë përgjigjur negativisht kërkesës së grupit medial Koha që t'i paguajnë nga 10 mijë euro në muaj për programet e...
10,693FansaPëlqeje
59NdjekësNdjek
3,480AbonentëAbonohu