Kompani - ameble

Kompani

Fillimi Kompani
video

Amazon prezanton dronin e ri për dërgimin e porosive (video)

Dy vjet më parë, krye-shefi i Amazon-it, Jeff Bezos kishte prezantuar dronin e parë me plan dërgimin e porosive në një segment prej 60...

Foxconn pritet të punësojë 3000 inxhinierë të softuerit

Prodhuesi tajvanez i elektronikës Foxconn ka njoftuar se do të punësojë deri në 3000 inxhinierë të  softuerit për të ndihmuar në punën e Firefox-it...

Kompania “3CIS” paralajmëron largimin nga Kosova

Administrata Tatimore e Kosovës e ka gjobitur me 530 mijë euro kompaninë “3CIS” me arsyetim se nuk ka paguar Tatimin mbi Vlerën e Shtuar...

Xiaomi konfirmon një ngjarje me 27 Korrik – prezantohet Mi Note 2!

Xiaomi ka konfirmuar zyrtarisht planet e saj për një ngjarje të madhe që mbahet më 27 Korrik, pas thashethemeve se një produkt i ri do...

Apple në bisedime për blerjen e Beats

Beats, të gjithë e dimë se prodhojnë kufje (dëgjojse për vesh), por se fundmi ata kanë nisur edhe shërbimin për muzikë streaming që mund...

Google blen Waze

Dy muaj më parë kemi raportuar se Google është e interesuar të blejë shërbimin e hartave për trafikun, Waze. Tani në blogun zyrtar të Google-it, për...

Arrihen mbi 3 miliardë shkarkime të aplikacioneve Windows Phone

Microsoft ka njoftuar se aplikacionet e tyre Windows Phone tani kanë arritur mbi 3 miliardë shkarkime që nuk është keq, por prapë se prapë...

BlackBerry dhe Samsung bashkohen për zhvillimin e një tableti

BlackBerry nuk ka pasur shumë fat në tregun e tabletve. Ajo deri më tani ka lansuar vetëm një tablet të quajtur PlayBook, ku lirishtë mund...

Zyrtare: Hotmail zëvendësohet me Outlook

Microsoft ka njoftuar se tranzicioni i ngadalshëm nga Hotmail.com në Outlook.com sot është kompletuar, dhe nga tani e tutje portali i shumë vizituar www.hotmail.com...

Nuk ka më Google Map Maker

Ashtu siç edhe është pritur, Google ka njoftuar se ka mbyllur Google Map Maker. Kompania thotë se do të vazhdoj të sjell Map Maker si...

BlackBerry e hapur për privatizim

Kompania kanadeze BlackBerry ka njoftuar se ka formuar një komision të veçantë me bordin e drejtorëve që të gjejnë "alternativa strategjike" për të ngritur...

Ja kush është Apple!

Ngjarja e sotshme e Apple-it në San Francisko, nuk ishte e fokusuar vetëm në pajisje. Krye-shefi i Apple-it, Tim Cook, prezantimin e sotshëm e...
10,693FansaPëlqeje
59NdjekësNdjek
3,480AbonentëAbonohu