Lojëra - ameble

Lojëra

Fillimi Lojëra

Xbox One me mundësinë e re për dhurimin e lojrave

Microsoft është duke planifikuar që të shtoj opsionin e dhurimit të lojrave tek përdoruesit e Xbox One. Me këtë opsion ti mund të blesh...
video

iSpy, tanku spiun me kamerë në bord

Nëse jeni tifoz i flaktë në lodra që kontrollohen nga largësia (remote control) duke përdorur iPhone ose iPad, dhe nga tani keni një tank...

Minecraft është loja më e popullarizuar në YouTube

Ekzistojnë shumë video lojëra në YouTube, dhe Minecraft është një nga lojërat që përfshinë një pjesë të madhe këtu. Kompania për hulumtime të tregut Newzoo dhe...

Loja retro e fshehur në Gjirafa.com

Të gjithë jemi të njohur me lojën retro 8-bitsh Galaxy Atack, ku tani kjo lojë shfaqet edhe në gjirafa.com. Ajo paraqitet kur ju hyni...

Halo 5: Guardians do të jetë loja e re e serisë Halo

Halo 5: Guardians është emri i lojës së re nga seria Halo dhe pritet të lansohet ekskluzivisht për Xbox One në vitin 2015 në...

Nintendo njofton për konsolën e re NES që posedon 30 lojëra klasike

Kompania Nintendo ka njoftuar sot për Nintendo Entertainment System: NES Classic Edition, mini konsolën e re Plug-and-Play, e cila është shumë me e vogël...
video

Loja Resident Evil 4 Ultimate HD shumë shpejt për PC

Lajm i mirë për fansat e  lojërave të cilët ndoshta me plotë dëshirë e presin lojën për kompjuter të Resident Evil, e cila do...

A do të jetë Xbox 720 i ngjashëm me PS 4?

Përderisa gjenerata e ardhshme e lojërave konsol nga Sony, PlayStation 4, tanimë veç është prezantuar, shumë njerëz janë në pritje të shohin se çfarë...

Angry Birds përditësohet me sezona të dimrit

Shumë lojtarë deri me tani, nuk ka dyshim se kanë përfunduar te gjitha sezonet e ofruara të Angry Birds, ndoshta edhe kanë arritur tre...
video

PlayStation 4 ka kaluar numrin 30 milionë të shitjeve (Video)

Asgjë e fshehtë. PlayStation 4 është konsola me e shitur në botë dhe për ketë Sony ka arsye të lavdërohet. Po me të njëjtën pajisje...
video

Activision: Destiny “loja më e suksesshme e re që është lansuar ndonjëherë”

Loja e re Destiny e zhvilluar nga Bungie dhe publikuar nga Activision ka kushtuar 500 milionë dollarë për tu dizajnuar, zhvilluar dhe shitur. Por Activision ka bërë të ditur se shitjet...
video

Angry Birds Space tani në dispozicion për WP8

Rovio Mobile ka lëshuar versionin e ri Angry Birds Space për platformën Microsoft Windows Phone 8, version ky që është prezantuar në mars të këtij viti për...
10,693FansaPëlqeje
59NdjekësNdjek
3,480AbonentëAbonohu