Lojëra - ameble

Lojëra

Fillimi Lojëra

Aplikacionet e Windows 8 do të funksionojnë edhe në Xbox One

Ndoshta keni vënë re kohëve të fundit se si Microsoft po punon shumë që ti bashkoj të gjitha platformat e saja në një, dhe pjesa...
video

Seria e re e lojërave Game of Thrones pritet të lansohet ketë javë

Telltale ka njoftuar se seria e video lojërave të tyre Game of Thrones do të fillojë me lansimin e episodit të parë, ketë javë. Kjo lojë...

E plotësuar: Xbox i ardhshëm do të prezantohet nesër

E plotësuar (18:00): Microsoft për pak çaste do të filloj konferencën e paralajmruar për shtyp (më saktë në ora 19:00), ku pritet të prezantoj...
video

Loja Colin McRae Rally mbërrin në pajisjet iOS

Codemasters sot ka lansuar lojën e tyre Colin McRae Rally për Apple iPhone dhe iPad, duke ju mundësuar përdoruesve të përjetojnë lojën e ri-imagjinuar 2001 në...
video

Activision: Destiny “loja më e suksesshme e re që është lansuar ndonjëherë”

Loja e re Destiny e zhvilluar nga Bungie dhe publikuar nga Activision ka kushtuar 500 milionë dollarë për tu dizajnuar, zhvilluar dhe shitur. Por Activision ka bërë të ditur se shitjet...

Microsoft shet më shumë se një milionë Xbox One brenda 24 orëve

Microsoft ka lëshuar një deklaratë për shtyp me disa statistika interesante për shitjet e konsolës Xbox One për 24 orët e para. Në mes të...
video

Angry Birds Space tani në dispozicion për WP8

Rovio Mobile ka lëshuar versionin e ri Angry Birds Space për platformën Microsoft Windows Phone 8, version ky që është prezantuar në mars të këtij viti për...
video

Video: Njihuni me EVE Online

Dëshironi të bëheni pilot luftarak? Pa problem! Dëshironi të bëheni pirat? Pa problem këtë ju mundëson EVE Online që është një lojë e stilit...

Nintendo Wii U paralajmërohet nga 18 nëntori me 23 lojëra

Adhuruesit e Nintendo Wii U do të jenë në gjendje  të luajnë çfarë lojëra të ndryshme nga data kur më 18 nëntor fillon shitja e tij?...

Sega lanson Kingdom Conquest II

Sega ka futur lojën Kingdom Conquest II në dyqanet online AppStore dhe Google Play. Kjo është vazhdim i lojës se njohur Kingdom Conquest origjinal...

A do të jetë Xbox 720 i ngjashëm me PS 4?

Përderisa gjenerata e ardhshme e lojërave konsol nga Sony, PlayStation 4, tanimë veç është prezantuar, shumë njerëz janë në pritje të shohin se çfarë...
video

Loja Resident Evil 4 Ultimate HD shumë shpejt për PC

Lajm i mirë për fansat e  lojërave të cilët ndoshta me plotë dëshirë e presin lojën për kompjuter të Resident Evil, e cila do...
10,693FansaPëlqeje
59NdjekësNdjek
3,480AbonentëAbonohu