Lokale - ameble

Lokale

Fillimi Lokale

Vala bën diferencën, mbulon me 3G dhe 4G Kosovën

Vala ka zyrtarizuar projektin 3G dhe 4G, duke mbuluar gjithë Kosovën me internet të shpejtë. Projekti ka kushtuar gati 35 milionë euro. Gjithashtu, sot...

Kompania “3CIS” paralajmëron largimin nga Kosova

Administrata Tatimore e Kosovës e ka gjobitur me 530 mijë euro kompaninë “3CIS” me arsyetim se nuk ka paguar Tatimin mbi Vlerën e Shtuar...

Prezantimi i EYE Venture ’14

Të martën më 25 shkurt 2014 Innovation Centre Kosovo (ICK) dhe Encouraging Young Entreprenerus (EYE) organizojnë EYE Venture ’14 – Prezantim Informues” mbi atë...

KosICT vjen për herë të tretë me moton “Ne nuk përcaktojmë kufij! Po ju?”

Konferenca më e madhe rajonale e Teknologjisë së Informacionit dhe të Komunikimit, nën organizimin e STIKK dhe ICK, sjell sërish risi me trendët më...

IPKO lanson pakot Super Duo me çmime të zbritura të internetit dhe TV digjital

Duke filluar nga sot, dhjetëra mijëra familje kosovare do të mund të përfitojnë nga çmimet shumë më të përballueshme të pakove të internetit dhe...
Ameble

Albanian ICT Awards 2012

Ende vazhdon konkursi i parë mbarëkombëtar për risitë dhe arritjet individuale në fushën e teknologjisë së informacionit dhe komunikimit. Profesionistët e këtij sektori, të...

Fondacioni IPKO njofton për Wiki Academy II

Një vit më herët, Wiki Academy ishte nisur me të vetmin qëllim, përmirësimin e imazhit të Kosovës në internet. Tani, një vit më vonë,...

Klubi i natës “DUPLEX” me aplikacion për smartphone

Si duket edhe klubet e natës kanë filluar të investojnë në aplikacione për smartphone-t, në mënyrë që të jenë më afër me klientë. Pikërisht, klubi...

IPKO TVIM – Shikoni televizionin digjital në Web, Smartphone dhe Tablet

Platforma inovative nga IPKO quhet “TVim” e cila ka bërë që televizioni digjital tani të bëhet personal, dhe të mund të shikohet nga pajisjet...

Kujtesa vazhdon të zgjerohet

Platforma Kujtesa vazhdon të zgjeroj rrjetin e mbulueshmërisë me sinjal anembanë Kosovës. Pas valës së fundit të shtrirjeve, sinjali i platformës Kujtesa tani është prezent...

Webrazzi: Makina kërkimore shqiptare Gjirafa fillon si sfidues lokal ndaj Google-it

Më poshtë ju paraqesim intervistën e fundit të krye-shefit të Gjirafës, Mërgim Cahani, dhënë për Webrazi.com. Webrazzi është burimi kryesor në ueb për tregjet digjitale, për...

Business Tuesday #14 – “Siguria e të dhënave, Rrjeteve, Web-it”

"Business Tuesday" i katërmbëdhjetë me radhë, organizuar nga Innovation Centre Kosovo (ICK) do të mbahet sot (të martën)  më 11 shkurt  2014 dhe do të fokusohet në një diskutim të pasuruar me disa...
10,875FansaPëlqeje
60NdjekësNdjek
3,330AbonentëAbonohu

REKLAMA